Skip to main content
Apžvalgos

Adomynė sukvietė į renginį „Muzika skaidrina sielą, suteikia sparnus“

By 19 rugsėjo, 2019No Comments

Adomyniečiai dar 1990-aisiais atgaivino šimtmečio pradžioje populiarų Antaninių pakermošį, kuris pamažu tapo visų kraštiečių susiėjimo švente. Šiemet švęsdami Švč. Mergelės Marijos vardo (titulo) atlaidus Adomynės bažnyčioje, visus sukvietė ne tik į pakermošyje organizuotą šventę „Muzika skaidrina sielą, suteikia sparnus“, bet ir atgaivino nuo pat parapijos sukūrimo Adomynėje vykusių Obuolių balių tradiciją.
Rugsėjo 15 d. į atlaidus ir šventę buvo kviečiami ne tik dabar Adomynėje gyvenantys, bet ir svetur išvykusieji adomyniečiai, kaimyninių bendruomenių atstovai, visi mažosios kultūros sostinės svečiai. Šiemet Adomynei tapus mažąja kultūros sostine meninėje pakermošio dalyje buvo reikalingas solidus meno kolektyvas, kad ugdytų kaimo žmonių ir jaunimo kultūrinį išprusimą, meninį skonį. Išsiųsti pakvietimai amatininkams dalyvauti pakermošyje. Ruošiantis šventei sustiprėjo adomyniečių tarpusavio ryšiai, turėjo galimybę atsiskleisti savanoriai, įtraukėme į veiklas socialiai pažeidžiamų grupių narius ir jaunimą – labai gražiai į procesiją įsitraukė jaunosios barstytojos, vadovaujamos Laimos Ramaškienės.
ŽŪM pateiktas projektas „Senosios kaimo tradicijos atgyja“ gauti paramą pagal veiklos sritį „Renginių organizavimas“ pagal 2019 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Gavus paramą, koncertuoti buvo pakviestas profesionalus kolektyvas – Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (direktorė S. Jonynaitė). Jis atliko choro vadovo ir dirigento kompozitoriaus Vaclovo Augustino koncertinę programą „Tau – bet kokios sutemos šviesios“. Jaukioje medinėje bažnyčioje po skliautais netilpo įstabūs balsai ir iškilminga muzika kėlė klausytojų mintis ir jausmus aukštyn, pačia tikrąją prasme nuskaidrindama visas sutemas, priversdama pamiršti rūpesčius ir šios žemės negandas…
Dėl blogo oro agapę iš bažnyčios šventoriaus reikėjo perkelti į jaukesnę vietą. Obuolių baliui šventės dalyviai susirinko Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio salėje. Visus šildė ne tik karšta arbata, gausybė Adomynės moterų prikeptų pyragų, keksiukų, obuolių sūrių ir obuolienių, bet, svarbiausia, malonus bendravimas ir jauki nuostabaus koncerto pakylėta nuotaika.

 

 

 

 

Adomynės kaimo bendruomenės pirmininkės Virginijos Pakalniškienės informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio