Skip to main content
Apžvalgos

Adomynėje pasveikintos Onutės

By 27 liepos, 2016No Comments

            Ona – gera žmona: raugė sūrį su smetona!..  Liaudies išmintis nemeluoja. Nuo seno Oninėms Lietuvoje jau buvo išsikepama šviežio derliaus duonelės, kaip sakoma,  „Ateina Onutė su šventa duonute“, o kitur dar sakoma: „Šventa Ona – gera žmona: aptepa duoną su smetona“. Po Oninių kertami javai, jau suvešėjusios daržo ir sodo gėrybės, galima pasikasti šviežių bulvių. Baigiami vasaros darbai, prasideda rudens rūpesčiai – ateina derliaus nuėmimo metas.

            Adomynė iškilmingai švenčia Antanines. Tačiau šiemet nuspręsta pagerbti ir Onas. Nors Oninių atlaidai Adomynėje ir nevyksta, liepos 26 dieną adomyniečiai pasipuošę rinkosi į savo dvarą. Iškilmingai vainikuotos net keturios šį garbingą vardą turinčios moterys. Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Rima Lapienienė papasakojo apie Oninių papročius, būrimus.

            Smagu, kad sulaukta ir svečių. Onutes ir visus adomyniečius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Saulis, kuriam ši šventė yra ypatinga – jo brangiausio žmogaus  vardas irgi yra Ona, ir, kaip jis teigia, ji yra pati geriausia žmona. Į šventę atvyko kaimyninių Juodpėnų ir Šepetos bendruomenių atstovai. Gausiausias svečių būrys atvyko iš Panevėžio: linksmų, svajingų ir patriotinių dainų pynę šventės dalyviams dovanojo Panevėžio miesto nevyriausybinės neįgaliųjų organizacijos folkloro ansamblis „Ratelis“ (vadovė Aldona Ramoškienė).

 

Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio informacija

 

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply