Skip to main content
Apžvalgos

Adomynėje suplazdėjo mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliava

By 5 sausio, 2019No Comments

Vieniems sausio 5-osios šeštadienis rodos įprasta ir niekuo neišsiskirianti diena, tačiau tik ne Adomynės kaimo bendruomenei. Šio šeštadienio popietė virto istoriška ir ypatinga – Adomynė tapo mažoji Lietuvos kultūros sostinė (Panevėžio apskrities). Perėmusi garbingą titulą iš Vaškų bendruomenės (Pasvalio r.) Adomynė jį garbinai sergės vienerius metus ir žada dar daugiau kultūrinių renginių bei edukacinių užsiėmimų dvaro rūmuose.

Šį garbingą apdovanojimą gavo dešimt Lietuvos kaimo bendruomenių, kurios yra aktyvios bei garsina savo kraštą. Adomynės kaimo bendruomenė stipri tuo, kad drauge su Kupiškio kultūros centro Adomynės padaliniu yra tvirta ir neišskiriama tarsi vienas kumštis komanda. Tai puikus pavyzdys kaip vietos bendruomenė ir kultūra padeda vieni kitiems, o juos paskatina bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė bei kultūrinės veiklos vadybininkė Rima Lapienienė kartu su meno vadove Vaiva Mališauskiene.

Išskirtinis renginys prasidėjo atžygiavusių Trijų karalių (Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Šimonių seniūnijos seniūnas Gintautas Černius, Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius) sveikinimu. Sveikinimo žodžius nuo LR Seimo nario Jono Jaručio ir mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliavą perdavė jo padėjėjas Paulius Pranckūnas, LR Seimo narys Audrys Šimas linkėjimus bei sveikinimus perleido padėjėjai Eglei Blaževičienei. Dėkodama visiems už dovanas bei gražius žodžius Adomynės kaimo bendruomenės pirmininkė visus susirinkusius į gražią šventę pavaišino namine duona, kurią jiems padovanojo Vaškų bendruomenė.

2019-ųjų mažosios Lietuvis kultūros sostinėje netilo muzika. Koncertavo Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio folklorinis ansamblis „Jara“  ir moterų vokalinis ansamblis „Aluotėlė“ (vad. Vaiva Mališauskienė ir Rima Lapienienė). Muzikinę dovaną įteikė nuostabus lakštingalų duetas – Kupiškio kultūros centro vokalinis duetas „Duo“ (vad. Nidija Sankauskienė).

Nuoširdžiai sveikiname Adomynę šia proga ir linkime gražių metų, prasmingų darbų ir ilgo gyvavimo!

Kupiškio kultūros centro informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio