Skip to main content
Apžvalgos

Adomynėje paminėtos kelios šventės

By 18 birželio, 201824 birželio, 2018No Comments

   Šiemet Adomynė per Antanines kvietė sugrįžti  visus po pasaulį išsibarsčiusius savo vaikus, gražiai susitvarkius po darbų rinktis visus  vietinius.  Birželio 16 d. pavakarę Adomynės dvaro kieme vyko kraštiečių suėjimo ir bendruomenės 15 metų jubiliejaus paminėjimo šventė simboliniu pavadinimu „Duok ranką ir eime!..“. 2003 metais įsikūrusi,  kaimo bendruomenė turi kuo pasidžiaugti, nes pasiekta tikrai nemažai. Džiugu, kad esame pastebėti ir sulaukėme rajono mero Dainiaus Bardausko, Šimonių seniūno Gintauto Černiaus, Kupiškio Kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės, kaimyninių bendruomenių sveikinimų. Visi drauge smagiai linksminomės iki vėlumos, nes jauki vėsuma ir skambios Kupiškio kultūros centro kapelos „Kairabalė“ (vadovė Vaiva Mališauskienė) bei  Kupiškio kultūros centro muzikos grupės „Nostalgija“ (vadovai Rimantas Adomauskas, Vaiva Mališauskienė) melodijos neleido niekam liūdėti ar ramiai sėdėti kamputyje.

   Na, o sekmadienį, birželio 17 d., Adomynės Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje vyko Šv. Antano atlaidai. Šventines Mišias aukojo prieš devynerius metus Adomynėje dirbęs kunigas Rimantas Kaunietis, o giedojo choras iš Kupiškio (vadovas Marijanas Remeikis). Dar viena įspūdinga dovana adomyniečių laukė po atlaidų. Ją atvežė Lietuvos edukologijos universiteto profesorius habil. dr. Algirdas Raslanas. Po medinės bažnyčios skliautais liejosi įspūdinga gitaros virtuozo Simono Bušmos ir profesionalus smuikininko, dirigento, dėstytojo, buvusio Kauno kamerinio orkestro steigėjo Gedimino Dalinkevičiaus atliekama klasikinė muzika. Kai kam iš besiklausančiųjų tai buvo pirmas prisilietimas prie gyvai skambančios tikrų profesionalų atliekamos tokio žanro muzikos. Ir ji nepaliko abejingų.

   Džiugu, kad buvome pagerbti žymaus Lietuvos agronomo, agrochemiko, biomedicinos mokslų daktaro Vytauto Mašausko atvykimu į Adomynės šventę. Bažnyčioje apgaubėme jį Lietuvos trispalve – taip užbaigėme Vasario 16 – osios dienos akciją „Ačiū“, nepaprastai nustebindami ir sujaudindami žymųjį kraštietį.

   Sakoma, kad svajonės pildosi. Ši graži šventė Adomynėje – to įrodymas.  Nebijokime svajoti! „Duok ranką ir eime“, – eime į naujus iššūkius, į naujus patyrimus, į naujus išbandymus, į naujas pergales ir naujus pasiekimus!.. Susitikome, pabendravome, pasilinksminome, klausydamiesi jautrių muzikos virtuozų melodijų atgaivinome savo sielas. Tad gerdami kavą iš bendruomenės simbolika pažymėtų puodelių džiaukimės bendryste ir drąsiai žvelkime į ateitį.

Adomynės kaimo bendruomenės pirmininkės Virginijos Pakalniškienės informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio