Skip to main content
Apžvalgos

Adomynės Antaninių renginiai, skirti Antano Smetonos metams

By 17 birželio, 201923 liepos, 2019No Comments

Adomynė – mažoji kultūros sostinė 2019 – vykdo projektą „Adomynė visada širdy“, kurį finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, ir visus šį savaitgalį kvietė praleisti drauge: vyko šventė, įspūdingas koncertas, na, o Kupiškio aeroklubas suteikė galimybę pamatyti visą Adomynės grožį iš paukščio skrydžio.

Birželio 15-osiospavakarę visi pasipuošę ir lauknešėliais nešini rinkosi dvaro kiemelyje, kur vyko tradicinė kraštiečių suėjimo šventė. Kadangi Antaninės, tai ir vakaras ypatingas: Antanų ir Antaninų fiestoje rinkom judriausią, išradingiausią, balsingiausią, meiliausią Antaną – antanų Antaną ir dovanojome jiems sėkmės akmenėlius bei sėkmės skrybėles. Buvo smagu rungtyniauti ir žiūrovams buvo į ką pasižiūrėti, nes reikėjo klausyti šventės vedėjo Maksimo Bendelston ir dainininkės Violetos Cvirkaitės,  Anykščių kultūros  centro Svėdasų skyriaus meno mėgėjų kolektyvo, vadovaujamo Rožės Lapienienės, šokti linksmintis ir kaimynus linksmintis paraginti.

Na, o patys drąsiausieji galėjo išbandyti ir smagią pramogą – šalia Adomynės šį vakarą buvo įsikūręs visa lėktuvo pakilimo aikštelė ir visi norintys galėjo šventę ir visą Adomynę pamatyti iš paukščio skrydžio, nes Kupiškio aeroklubas skraidino smalsuolius savo lėktuvu „Vilga“.

Sekmadienis (birželio 16 d.)jau buvo rimtesnis: po Šv. Antano atlaidų Adomynės Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje vyko sakralinės muzikos ir poezijos koncertinė programa „Giesmė ir žodis Tavo garbei“. Lietuvių poetų posmus jautriai skaitė aktorė Gražina Urbonaitė, vargonininkei Jurgitai Kazakevičiūtei pritariant po medinės bažnyčios skliautais iškilmingai liejosi dainininko Dainiaus Puišio balsas.

Visas veiksmo pilnas savaitgalis Adomynėje buvo skirtas Lietuvos Pirmininko Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metams paminėti.

Kupiškio KC Adomynės padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio