Skip to main content
Apžvalgos

Alizava kvietė į nuotaikingą Žolinės šventę

By 16 rugpjūčio, 2018No Comments

   Šiais metais Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinys į organizuojamų švenčių pynę įpynė dar vieną labai gražios ir kiekvienam lietuviui prasmingos dienos minėjimą – Žolinę. Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti. Žolinė – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena.

   Žolinių šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Alizavos Šv. Jono krikštytojo bažnyčioje, kurias laikė Alizavos parapijos klebonas Mindaugas Kučinskas kartu su Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų parapijos vikaru Feliksu Čiškausku. Tuo pat metu Alizavos pagrindinės mokyklos stadione vyko futbolo varžybos. Dalyvavo dvi komandos Alizavos bendruomenės taurei laimėti. Šios varžybos buvo sėkmingesnės kupiškėnų komandai. Po Šv. Mišių bei futbolo varžybų, kaip ir kasmet, visi rinkosi į Kupiškio KC Alizavos padalinio salę, šalia kurios „Sodžiaus“ ūkininkės vaišino tradicine grybiene.

  Meninę renginio programą pradėjo Alizavos padalinio vokalistė Ugnė Užusienytė (mokyt. Rimvydas Kirstukas), renginį tęsė ritminių šokių grupė „Svaja“ (vad. Jolanta Užusienienė). Nuotaikingą spektaklį padovanojo atvykę svečiai iš Biržų r., Kupreliškio bendruomenės. Na, o kokia šventė be dainų? Lyriškas melodijas susirinkusiems dovanojo Biržų kultūros centro Kupreliškio skyriaus moterų vokalinis ansamblis. Renginio pabaigoje Alizavos bendruomenės pirmininkas ir taryba už nuotaikingą programą apdovanojo kolektyvus bei jų vadovus.

   Žolinių renginį Alizavoje organizavo Alizavos bendruomenė, Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinys ir Alizavos biblioteka. Renginio metu Alizavos bendruomenės pirmininkas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kučgalio bendruomenės pirmininku. Buvo linkėta, kad ši sutartis nebūtų simbolinė, bet  su ja ir dažnėtų kultūrinis bendradarbiavimas. Renginio metu taip pat buvo pristatyti lankstinukai skirti šių metų Žolinių šventei, kuriuos parengė Alizavos vyresnioji bibliotekininkė Laimutė Dešrienė.

Kupiškio KC Alizavos padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply