Skip to main content
Apžvalgos

Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ edukacinė programa „Aš piktas“

By 31 gegužės, 2022No Comments

 

Nors lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“ jau baigėsi, mes esame labai laimingi galėdami vaikams suteikti gerų emocijų, patyrimų ir net išpildyti svajones. Bet uždarę pasakų pasaulio duris – sugrįžtame į realybę, kurioje persipynęs ne tik džiaugsmas ir meilė, bet kartu pyktis ir liūdesys. Mums, suaugusiems, sunku valdyti savo emocijas, o ką kalbėti apie vaikus… Gegužės 24-25 dienomis VŠĮ Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ ikimokyklinio amžiaus vaikams pravedė edukacinę programą „Aš piktas“, kurios tikslas – pasitelkiant lėlę kaip terapinę priemonę, padėti vaikams atpažinti kylantį pyktį bei pasiūlyti veiklas, kurios leistų jį tinkamai suvaldyti. Tai dar viena lėlių teatrų festivalio „Vaikai ir lėlės“ dalis.

Ikimokykliniame amžiaus tarpsnyje dar tik formuojasi savęs suvokimas, todėl kalbėti apie pyktį ir kitus išgyvenimus vaikams labai sunku. Lėlių terapija – vienas iš būdų padedantis vaikui išreikšti jo vidinius išgyvenimus, užblokuotas emocijas, pyktį ir agresiją. Šalia esančiam suaugusiam tai nuostabi galimybė subtiliai, netiesiogiai (per lėlę) auklėti ir ugdyti vaiką.

Edukacijose dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės švietimo ikimokyklinio ugdymo įstaigos: mokykla „Varpelis“, lopšelis-darželis „Saulutė“, „Obelėlė“, Subačiaus lopšelis darželis, VŠĮ Kupiškio dienos centras ir Paketurių Šv. Kazimiero globos namai.

Dėkojame alytiškiams už rūpestį mūsų visų ateitimi. Juk tik nuo vaikų priklauso kokia ji bus.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio