Laisvės gynėjų dienos (1991 m. sausio 13-osios) minėjimas Kupiškio kultūros centre ir visuose jo padaliniuose prasidėjo nacionaline atminimo akcija „Pergalės šviesa“ – ryte languose degė atminimo žvakelės. Vakare miestelėnai rinkosi į Kupiškio kultūros centro Vitražų salę, kur neformalioje aplinkoje, prie puodelio arbatos ar kavos, vyko pokalbis „Ar jau pavargome būti laisvi?“ Ateinančiuosius pasitiko kultūros centro kieme sukurta instaliacija „Prisiminkime, kodėl esame laisvi“. Anot renginio vedėjos ir režisierės Vilijos Morkūnaitės į klausimą „ar jau pavargome būti laisvi“ turime atsakyti visi – kaip piliečiai, tauta, valstybė“. Renginio vedėjos pašnekovais buvo įvairias gyvenimo sritis atstovaujantys asmenys: rajono meras Algirdas Raslanas, vicemeras Valdas Šateika, Kupiškio P. Matulionio progimnazijos mokytoja Alė Songailienė su grupele savo auklėtinių, Gindvilių kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Talačkienė ir kunigas Mindaugas Kučinskas. Viešėjo ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Valdemaras Valkiūnas. Renginio vedėjos kalbinami pašnekovai dalinosi mintimis svarbiais šiandienos klausimais ir aktualijomis: kaip ugdyti jaunosios kartos pilietines nuostatas, kaip nepasiduoti melagienoms, nusivylimui ir baimei, kaip telkti bendruomenes bendriems tikslams ir darbams. Savotišku renginio „garso takeliu“ tapo atliekamos dainos, kurios taip pat liudijo laisvės kovas įvairiais Lietuvos gyvenimo momentais. Skambėjo poeto Alfonso Bukonto – lietuvių šeimos išgelbėto žydų berniuko (tikrasis vardas Mordechajus Michnickis) ir Andriaus Kulikausko daina „Gintarai“, roko grupės „Raganiai“ baladė „Ištirpęs sniegas“, menanti Romo Kalantos susideginimo auką bei Užupio Respublikos prezidento Romo Lileikio daina „Imk mano ranką, brolau“. Renginyje dalyvavo Kupiškio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai: vokalinis ansamblis „Garsų rasa“ (vadovė Inga Baniulienė), choreografijos studijos „Račiupėlis“ merginų šokių kolektyvas (vadovė Joana Jankauskienė), dainavo Vaidos Karaliūnienės ir Ingos Baniulienės duetas bei vokalinis instrumentinis kvartetas: Vaida Karaliūnienė, Inga Baniulienė, Robertas Chmieliauskas, Daiva Palionienė. Renginio dalyviai prisiminė ir susikaupimo tyla pagerbė 1991 m. sausio 13 – ąją žuvusius Lietuvos piliečius.
Kultūros centro administracijos atstovės Inga Dovydėnienė ir Rasa Gudonienė renginyje dalyvavusiems pašnekovams ir meno mėgėjų kolektyvams įteikė simbolines dovanas: Lietuvos valstybės vėliavą ir saldumynų.
Renginio pabaigoje visi dalyviai sustoję į ratą sudainavo lietuvių liaudies dainą „Vai ko nusižvengei, bėrasai žirgeli“, dažnai skambėjusią Lietuvos „dainuojančios revoliucijos“ ir 1991 m. Sausio įvykių dienomis.
Nuoširdžiai dėkojame Ingridai Rudzinskienei, Romui Stukui, Povilui Vireliūnui, Gintarei Baseckaitei – Nacar.