Apžvalgos

,,Atvelykio margučiai vaikams ir tėvams“ Šepetoje

By 3 balandžio, 2016 12 gegužės, 2016 No Comments

DSC_0422

Š. m. balandžio 3 d. Šepetos padalinyje vyko vaikų Velykėlių renginys ,,Atvelykio margučiai vaikams ir tėvams“. Renginys vyko edukaciniu principu: vaikai ir tėveliai mokėsi kiaušinius dažyti vašku ir išmėginti margučių skutinėjimą.

Šepetos padalinio vaikų būrelio ,,Pieštukai“ vadovė Vaida Karaliūnienė papasakojo apie kiaušinių marginimo ypatumus Lietuvoje, demonstravo įvairiausius marginimo raštus, technikas. Vaikus ir mamas labai sudomino kiaušinių marginimas vašku, nes prisipažino, kad niekada nėra to darę.

-Ko gero todėl, kad yra lengvesnių būdų numarginti kiaušinį,- sakė mama Jolanta. Ir patys mažiausi ir didžiausi susikaupę plušėjo visą valandą, mat ši technika reikalauja ypatingo atidumo, kruopštumo bei atsargumo, neduok Diev, apsipilsi karštu vašku.

Numarginę kiaušinius šventės dalyviai išskubėjo į kiemą dalyvauti kiaušinio ridinėjimo varžybose. Beridinėjančius vaikučius netikėtai aplankė Velykų bobutė, Šepetos gyventoja Gražutė Valaitienė, nešina pilnu krepšiu primargintų kiaušinių, grybukų ir ypatingu Atvelykio pyragu. Pastaroji vaikams pasakojo, kad nuo pat ryto kiaušinius margino, kepė pyragą miške kartu su kiškučiais. Velykų bobutė pažėrė vaikams įvairiausių klausimų apie Šv. Velykas ir Atvelykį.

Kol vaikai ridinėjo margučius, Šepetos padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Vaiva Mališauskienė kartu su bobutės kiškučiais, paruošė Atvelykio vaišių stalą. Buvo vaikų, kurie sakė matę kiškučius, nubėgančius į mišką.

Prie šventės prisidėjo Šepetos bibliotekininkė Neringa Paukštienė. Šventės metu vaikus vaišino saldėsiais ir fotografavo renginį.

,,Atvelykio margučiai vaikams ir tėvams“ renginio progai buvo atidaryta būrelio ,,Pieštukai“ darbų paroda ,,Ne aš plaku, verba plaka“, kurią parengė būrelio vadovė Vaida Karaliūnienė.

Iš renginio vaikai išskubėjo namo su saldžiomis dovanomis ir pačių margintai margučiais.

 

Kupiškio KC Šepetos padalinio kultūrinės veiklos vadybininkės Vaivos Mališauskienės informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply