Skip to main content
Apžvalgos

Dailės pleneras Adomynėje

By 16 liepos, 201817 liepos, 2018No Comments

Kupiškio rajono dailės mokytojai jau devintus metus organizuoja pavasarinį dailės vienos dienos plenerą. Plenerų tema „Pažinkime savo krašto tautinį paveldą“. Šių plenerų vietos suteikia mokiniams galimybę kasmet aplankyti vis naują kultūrinio paveldo objektą. Šiais metais visų rajono mokyklų jaunieji dailininkai susirinko Adomynėje. Graži medinė dvaro sodyba prie nedidelės aukštumos šlaite, turinti klasicizmo stiliaus bruožų, sužavėjo savo autentiška išvaizda. Šis klasicizmo medinės architektūros paminklas su mūrine arkada jauniesiems kūrėjams suteikė daug kūrybinių minčių. Parkas, tvenkinys, bažnyčia, leido pasirinkti kūrybines erdves, o kūryba gamtoje – puiki galimybė netradicinėje aplinkoje pažinti, tyrinėti ir kurti, plėsti vaizdinius pojūčius.

Jaunuosius kūrėjus svetingai pasitiko Adomynės bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė ir kultūrinės veiklos vadybininkė Rima Lapienienė. Jos papasakojo apie dvaro architektūrą, pasidžiaugė išlikusiomis koklinėmis krosnimis, ornamentuotomis parketo grindimis, freskomis. Dalyviai pabuvojo Adomynės švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje.

Iš anksto buvo pasirenkama kūrybinė veikla, o kūrybinių dirbtuvių vadovais tapo rajono mokyklų dailės mokytojai. Meninėje raiškoje dominavo  tapyba. Tapyti plenere – nelengva užduotis, reikalaujanti įgūdžių ir natūros suvokimo, vaizdavimo. Su mokytojų pagalba mokiniai nepaklydo didelėse dvaro erdvėse, pajuto kūrybinę laisvę neformalioje aplinkoje.

Kupiškio menų mokyklos dailės skyriaus mokytojos Rita Laskauskienė ir Rimgailė Laskauskaitė  pasiūlė mokiniams faktūrinę ir tapybą pirštais. Bendraujant daile sukurti originalūs tapybos darbai. Didelė mokinių grupė susižavėjo mokytojos Audronė Užtupienės iš Alizavos pagrindinės mokyklos pasiūlyta tapyba ant medžio lentelių. Tai, ką matė prieš akis, akriliniais dažais pateikė tapyboje ant lentos. Vandens ir spalvų žaismu akvareline tapyba mokinius sudomino Lena Zinienė, Kupiškio L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos dailės mokytoja. Kas yra puntualistinė tapyba ne visiems kūrėjams buvo žinoma. Todėl mokytoja Lina Riaubienė rado būrį norinčių tai pabandyti savo kūryboje. Netradicinių dailės pamokų medžiagų panaudojimą tapyboje pasiūlė mokytoja Lina Stanislovaitytė Bukauskienė iš Šimonių pagrindinės mokyklos. Pasirengimo darbui, kruopštumo reikalaujanti tapyba ant šilko suviliojo būrį merginų. Jų sukurti spalvingos ornamentikos darbeliai papuošė plenero tapybos visumą. Kaip tapyti galima siūlais parodė mokytoja Silvija Stukienė iš Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos. Žaismingi siūlų raizginiai atskleidė netikėtus spalvų vingius, suteikė daug netikėto džiaugsmo  ir kūrybinio polėkio.

Plenero tikslas įgyvendintas įtraukiant mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą, skatinant lavinti kūrybinį mąstymą, individualią meninę raišką. Stebėdami aplinką, gamtą, šio metų laiko spalvinę gamą, mokiniai sukūrė daug puikių darbų. Sukurti eskizai šiuo metu paliekami Adomynės dvare, kad  parodoje bylotų apie kūrybiškai ir turiningai jaunųjų dailininkų ir dailės mokytojų praleistą laiką.

Kupiškio r. Subačiaus gimnazijos dailės mokytojos ekspertės G. Vaičikauskienė informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio