Skip to main content
Apžvalgos

Dainos akordais suskambo Adomynės padalinio folklorinio ansamblio „Jara” jubiliejus

By 17 gruodžio, 2018No Comments

   Gruodžio 15-oji Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio folkloriniam ansambliui „Jara” buvo ypatinga ir prasminga. Kolektyvas atšventė „Jaros” vardo suteikimo ir kūrybinės veiklos 15 metų sukaktį.

   Dauguma ansamblio narių dainuoja bene visą gyvenimą, maždaug prieš keturiasdešimtmetį panašaus sąstato kolektyvas irgi aktyviai koncertavo ir puošė rajono šventes. Tiesa, tuomet dar neturėjęs oficialaus pavadinimo. Per visą kolektyvo gyvavimą pasikeitė keli vadovai, dabar kolektyvą buria ir ugdo net dvi šaunios vadovės – balsingoji Adomynės padalinio meno vadovė Vaiva Mališauskienė ir Adomynės kaimo šviesulys, padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Rima Lapienienė. Abi jos šventės metu nuoširdžiai sakė, jog nepaprastai didžiuojasi šiuo ansambliu ir jo žmonėmis. „Jara” triskart buvo Lietuvos Dainų šventės dalyvė. Šiuo metu vyriausioji kolektyvo narė yra Ona Birkuvienė, visai ne už kalnų minėsianti garbingą 90-metį, per gyvenimą keliaujanti su daina.

   Šventinį renginį vedė Adomynės kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė. Proginis koncertas buvo pradėtas tylos minute, pagerbiant į amžinąjį poilsį iškeliavusius buvusius ansamblio narius.

  „Jara” klausytojams ir svečiams padovanojo jaukų valandos trukmės koncertą. Pasveikinti kolektyvo atvyko LR Seimo narys Jonas Jarutis, Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, ansamblio krikštatėviai (Kupiškio kultūros centro folklorinio ansamblio „Kupkėmis” vadovė kartu su kolektyvo atstovais), kaimyninės bendruomenės bei muzikinius kūrinius įteikė saksofonistas Saulius Laucius.

   2019-aisiais Adomynė garbingai neš Mažosios kultūrinės sostinės vardą, kurį išlaikyti padės ir skambios „Jaros” dainos bei tradicijos.

   Nuoširdžiai linkime kolektyvui ilgų gyvavimo metų, santarvės, stiprybės ir skambių dainų!

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio