Skip to main content
Apžvalgos

Derliaus šventė Kupiškyje

By 30 rugsėjo, 20231 spalio, 2023No Comments

Paskutinį rugsėjo šeštadienį, kaip ir kiekvienais metais, kupiškėnai ir miesto svečiai dėdės derliaus buvo sukviesti į miesto širdį. Apsisuko dar vienas metų ratas. Šį kartą Derliaus dėdė visus kvietė su žirgu per Aukštaitiją. Ir ne šiaip sau, šie metai buvo paskelbti žirgo ir Aukštaitijos metais, būtent tai ir atsispindėjo šventėje. Šventėje tradiciškai buvo įsikūrę seniūnijų, įvairių įstaigų bei organizacijų kiemeliai. Tačiau šventė vyko ne vien miesto aikštėje. Žiūrovai galėjo apsilankyti kūno kultūros ir sporto centre, kur buvo supažindinti su lietuvišku ritiniu, Kupiškio etnografijos muziejuje, kur galėjo atlikti įvairias užduotis, Kupiškio jaunimo centre, Liaudies meno studijoje „Židinys“ bei pievoje, esančioje šalia Krantinės ir Gedimino gatvių sankryžos, kur tądien su savo žirgais buvo įsikūręs „Ready 2 Fly“ žirgynas. Keliaudami link žirgų žiūrovai galėjo užsukti ir pasigrožėti Kultūros centro prieigose sukurtais Kupiškio miesto ir rajono ugdymo įstaigų rudens kilimais.

Renginio metu sveikinimo žodį tarė Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narys laikinai einantis mero pareigas Virginijus Umbra, Europarlamentarė, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narė, Kultūros, švietimo, sporto ir teisėsaugos komiteto pirmininkė, kandidatė į Kupiškio rajono savivaldybės merus Eglė Blaževičienė, Kupiškio rajono tarybos narys ir kandidatas į Kupiškio rajono savivaldybės merus Žilvinas Aukštikalnis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seimo narys Virgilijus Alekna, kandidatas į Kupiškio rajono savivaldybės merus Vytautas Mockus bei šventėję besisvečiavę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seimo nariai, ir Nacionalinio susivienijimo partijos pirmininkas Vytautas Radžvilas.

Koncertinę programą dovanojo Kupiškio kultūros centro kolektyvai: Subačiaus padalinio merginų vokalinis ansamblis „Smile“, moterų vokalinis ansamblis „Luknė“ (vad. Irena Jėčiuvienė), Noriūnų padalinio liaudiškos muzikos kapela „Iki ryto“ (vad. Irena Jėčiuvienė), Šimonių padalinio mišrus vokalinis ansamblis „Juodupėlė“ (vad. Aldona Bagdonienė) ir grupė „Šeduvos bernai“.

Dėkojame šventėje apsilankiusiems žiūrovams, visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šventės kūrimo!

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio