Skip to main content
Apžvalgos

DVD kompaktinės plokštelės „Kupiškio krošto sutartinas“ sutiktuvės

By 30 lapkričio, 201321 gegužės, 2016No Comments

Lapkričio 30 d. Kupiškio kulturos namų Vitražų salėjė įvyko DVD kompaktinės plokštelės „Kupiškio krošto sutartinas“ sutiktuvės.

 
DVD kompaktinės plokštelės viršelis
 

Sutartinas – tai lietuviška meditacija. Mumī, šių dėnų Kupiškio krošto sutartinių atlikėjus, tėsiog traukia netradiciniai jų sąskumbiai, traukia tai, kas atliktėn ne tėp jau poprasta, ale tiek unikalu ir savitai įdomu, kad pajaučiam priartėjimų prė čia jau gyvanusių, dirbusių tų počių žėmį, gėdojusių tas pačias giesmas. O par kų gi daugiau priartėsi? Tai dvelkia savastim ir amžinybi, tai ramyba ir darna, kėp bičių šeimoj.

Mas, kupiškėnai, jaučiam didžiulį atsakomybį ir pareigų sutartinių tradicijų pėrduot jaunimui. Jaunas žmogus, nors ir apisuptas minkaverčių dalykų, pajaučia ir atsirenka, natūraliai prijema savitas dvosinas vertybas, tik raikia rodytėn, laistėn išgirst, mokytėn, padėtėn suprost sutartinių unikalumų ir derėjimų jōs.

 

 
Folklorinis ansamblis ,,Kupkiemis”
 
Šventėje dalyvavo ir apie sutartines, ypač apie šokamąsias, kalbėjo Dalia Urbanavičienė – etnomuzikologė, humanitarinių mokslų daktarė, docentė, Lietuvos Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė, lietuviškų šokamų sutartinių tyrinėtoja. Dalia taip pat perdavė nuoširdžiausius sveikinimus nuo Daivos Vyčinienės – profesorės, habil. dr. lietuviškų sutartinių tyrinėtojos.
 
Taip pat sveikinimo žodį tarė Irena Kezienė – Lietuvos Kultūros Ministerijos Regionų kultūros vyriausioji specialistė Etninei kultūrai, tuo pačiu perdavė sveikinimus nuo Irenos Seliukaitės – Kultūros Ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėjos, negalėjusios atvykti į šventę.
 
 
Šventės svečiai
 
Sutartinių šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė: Jonas Jarutis – Kupiškio rajono meras, Nida Lungienė – Rokiškio kultūros centro direktorė, folk. ans. „Gastauta“ vadovė, Ramutė Kezienė – Kupiškio rajono Etninės kultūros plėtros tarybos pirmininkė, Violeta Aleknienė – Kupiškio Etnografijos muziejaus direktorė, Lina Matiukaitė – Kupiškio Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja, Rapolas Lukoševičius – Kupiškio kultūros centro direktorius, rajono kultūros darbuotojai, ugdymo įstaigų vadovai, mokytojai, kiti garbūs svečiai.
 
Alma Pustovaitienė (kairėje)
 
 
 Nuotrakos Gintarės Baseckaitės
kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio