Skip to main content
Apžvalgos

Dvidešimt pirmoji tradicinė sūrio šventė „Ir sudėjau skanų sūrį“ Skapiškyje

By 19 rugsėjo, 2023No Comments

Rugsėjo 16 dienos popietę tradicinėje dvidešimt pirmojoje sūrio šventėje „Ir sudėjau skanų sūrį“ Kupiškio KC Skapiškio padalinyje savo gaminius pristatė išradingosios sūrių gamintojos: Verutė Baltrūnienė ir Roma Bugailiškienė iš Skapiškio, Aušra Raupienė, Birutė Širkevičienė, Irena Sliekienė, Violeta Mikalauskienė, Ina Juozapaitienė, Aušra Antanaitienė ir Jūratė Čeplevičė iš Laičių, Aušra Rulienė ir Raselė Šilinienė iš Biliūnų,Laima Ramonenkienė iš Bajorų, Gintarė Končienė iš Naivių. Šventės vedėjai Kupiškio viešosios bibliotekos Skapiškio skyriaus bibliotekininkei Romai Bugailiškienei pakalbinus sūrininkes, jos paminėjo bent po vieną savo gaminto sūrio ingredientą. O sūrių buvo įvairiausių: saldžių, sūrių, su prieskoniais, keptų ir rūkytų, pagamintų iš varškės, pieno, netgi veganiškas.

Visus susirinkusius linksmino Anykščių KC Kavarsko skyriaus kaimo kapela ,,Šaltinis“ (vad. Leda Kazokienė). Tarp dainų ir šokių buvo menamos mįslės, minklės, parodytas trumpas sūrių gaminimo edukacinis filmukas. Visoms sūrininkėms buvo įteiktos padėkos o šventės sumanytoja ir organizatorė Jelena Valkauskienė kiekvienai dalyvei užrišo šeimininkės prijuostę.

Šventės dalyviai, organizatoriai ir svečiai ragavo sūrius, dalinosi kulinarine patirtimi ir linkėjo vieni kitiems ateityje susitikti dar nevienoje ilgametę tradiciją turinčioje sūrio šventėje.

Nuotraukos Skapiškio padalinio režisierės Vitos Vadoklytės.

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio