Skip to main content
Apžvalgos

„Džiaugsmo akimirka“ Subačiuje

By 6 gruodžio, 2016No Comments

Tarptautinės neįgaliųjų dienos šventė prasidėjo Baltijos ugdymo centro inicijuota socialine akcija „Aš + Tu – tai Mes“. Buvo siekiama bendrai suvienyti ne tik neįgaliuosius, bet ir jų šeimos narius, draugus, pažįstamus, bendruomenės narius, sukurta „gyva“ skulptūra – sujungus ženklus „Neįgalus“ ir „Pėsčiųjų takas“. Žmonės stojo į ant žolės nupieštą trafaretą, kurį sukūrė Subačiaus seniūnas Vidmantas Paliulis, kuriame ryškėjo dviejų ženklų junginys. Lietuvoje šios akcijos ambasadoriumi buvo  jo ekscelencija prezidentas Valdas Adamkus, o mūsų rajone – šią akciją globojo Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas. Pirmąkart organizuota akcija buvo gausi ir labai bendruomeniška. Iš lauko su gera nuotaika,  visi sugužėjo į Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio didžiąją salę.

Renginio vedančioji Inga Dovydėnienė pasveikino visus surinkusius  į antrąją  Tarptautinės neįgaliųjų dienos šventės, dalį. Kiekvienais metais gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną, kurią 1992 m. pabaigoje paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Renginiais skirtais šiai dienai  siekiama vienyti dvi socialines grupes: neįgaliuosius ir sveikąją visuomenės dalį. Šį renginį pradėjo  Kupiškio krašto žmonių su negalia sąjungos teatras ,,Pasitikėjimas“ spektakliu ,,Gražus gyvenimas“ (pagal Kazimierą Čiplį-Vijūną) vadovė  Palma Skrebienė. Po nuotaikingos situacijų komedijos, savo sveikinimo žodžius išsakė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas. Visiems aktualią ir reikalingą informaciją pristatė  Kupiškio Konsultacijų ir iniciatyvų centro „Tavo laikas“ administratorė  Violeta Šabrinskienė. Smagioms dainomis linksmino LASS Rokiškio filialo mišrus vokalinis ansamblis „Nemunėlis“ (vad. Birutė Puriuškienė)2013-11-25 . „Šokis yra paslėpta sielos kalba“, – taip sakė amerikiečių šokėja Martha Graham. Savo šokiais  džiugino  Kupiškio kultūros centro pagyvenusiųjų tautinių šokių kolektyvas „Susiedai“, kuriems vadovauja  Dalia Senvaitienė. Gražius linkėjimus išsakė Kupiškio rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Bartulienė. O po smagių patrepsėjimų atėjo metas paklausyti dainų. Jas dovanojo naujas mišrus Subačiaus padalinio  vokalinis duetas – Irena Jėčiuvienė ir Algirdas Stašys.  Muzikinę programą tęsė  Kupiškio KC Subačiaus padalinio mišrus vokalinis ansamblis „Viešinta“ (vad. Irena Jėčiuvienė). Dainas keitė grakštūs „Susiedų“ šokiai. Šventės bičiuliai – LASS Kupiškio rajono filialo vokalinis ansamblis „Rugiagėlės“ (vad. Vilius Matijosas) visiems susirinkusiems dovanojo savo skambias dainas.

Šventinė programą užbaigė Kupiškio KC Subačiaus padalinio mergaičių vokalinis ansamblis  (vad. Irena Jėčiuvienė), kurių atliekama „Vyšnių sodo“ daina sulaukė audringų aplodismentų ir prašymo pakartoti. Visų dalyvavusiųjų prisiminimui – kiekvienam kolektyvui buvo įteiktos padėkos ir simbolinės atminimo dovanos.

 „… Vakar diena yra kiekvieno iš Jūsų istorija. Mokėkime džiaugtis tuo, kas šalia mūsų: palaikančiu žvilgsniu, šiltu žodžiu ar rankos paspaudimu. Galbūt tai nėra taip paprasta, tačiau gyventi ir branginti kiekvieną momentą – dvasinės stiprybės simbolis“.

Kultūrinės veiklos vadybininkės Ingos Dovydėnienės informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio