Skip to main content
Apžvalgos

Estelos Žukauskienės parodos atidarymas bei edukacija

By 21 rugsėjo, 2022No Comments

Vėlyvą rugsėjo 16 d. popietę, po darbų, visus meno mylėtojus Noriūnų kultūrinio padalinio darbuotojai pakvietė susipažinti su tapyba ant šilko. Supažindinti su šio meno subtilybėmis atvyko šilko tapybos asociacijos narė, technologijų mokytoja Estela Žukauskienė. Renginys prasidėjo jos parodos „Šilko magija atidarymu. Susirinkusieji žavėjosi paveikslų spalvingumu, baltiškų, liaudiškų motyvų atspindžiais. Taip ir norėjosi apsigaubti lengva, vilnijančia šiltomis spalvomis tapyta skara, atsargiai paliesti nutapytus paukščius, gėles, suprasti kaip gimsta tokie kūriniai. Kūrėja mielai pasakojo apie save, savo pomėgius, savo sukurtą nematytais raštais margintą suknelių kolekciją, rodė ruošinius, motyvus, kurie gimsta netikėčiausiu metu, pavyzdžiui per labai nuobodų seminarą…

Antra žadėto renginio dalis – edukacija, visus norinčius subūrė į biblioteką. Išklausę Estelos pamokymų, patarimų, padrąsinimų, kad šiam darbui nereikia mokėti gražiai piešti, išsirinkome po paruoštą – šilko ruošinuką ir kibome į darbą. Tai tik iš pirmo žvilgsnio atrodė paprasta. Teptukas neklausė, spalvos vis norėjo lietis į šonus… O kur dar spalvų derinimas. Geranoriškosios Estelos padedami, gerokai pasidarbavę, galiausiai džiaugėmės savo ir kitų pirmaisiais, netobulais, bet kiekvienam mielais darbeliais.

Dėkojame menininkei Estelai Žukauskienei už edukaciją bei suteiktą galimybę iki spalio 17 d. džiaugtis jos darbų paroda „Šilko magija, kuri eksponuojama Noriūnų Jono Černiaus pagrindinio ugdymo skyriaus III a. fojė. Parodą apžiūrėti galima darbo dienomis nuo 8 iki 19 val.

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio