Skip to main content
Apžvalgos

Europos solidarumo korpuso finansuojamo projekto „Kultūra – tautų tiltas“ renginys Subačiuje

By 5 rugsėjo, 2022No Comments

Rugsėjo 2-ąją praūžė pirmasis Europos solidarumo korpuso finansuojamo projekto „Kultūra – tautų tiltas“ renginys – lietuvių ir ukrainiečių kultūrinė susipažinimo vakaronė. Prie gardžiais lietuviškais užkandžiais padengtų stalų sėdo ne tik vietiniai subatėnai, vakaro atlikėjai, bet ir Ukrainos karo pabėgėlių šeimos. Renginyje svečiavosi Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriai ukrainiečiai. Jie supažindino žiūrovus su skambiomis savo tautos dainomis. Susirinkusius nuotaikingomis mitologinėmis pasakomis džiugino pasakų sekimo čempionas Laimutis Vasilevičius. Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio folkloro ansamblis „Gegužraibė“ (vad. Virginija Stundžienė) atliko gražiausius lietuvių liaudies muzikinius kūrinius. Ukrainietišką šokį parodė jaunimo šokių studijos „Amazing“ merginos: Demetrija Paliulytė, Gustė Balčiūnaitė.

Kol salėje virė smagus šurmulys, lauke kunkuliavo tikri ukrainietiški barščiai, kuriuosruošė Irina Boiko kartu su Subačiaus bendruomenės moterų klubo „O vakarai ilgi“ narėmis Neringa Uogeliene ir Daiva Baradinskiene.

Vakaronės metu buvo atskleista nemažai lietuvių ir ukrainiečių kultūras jungiančių bruožų: ant lietuviško ir ant ukrainietiško stalo galima rasti žagarėlių ar įvairių mėsų vyniotinių, abejoms tautoms nesvetimas romansų muzikos žanras ir t.t.

Dėl visų renginio dalyvių ir žiūrovų patogumo, vakaras vyko dviem kalbomis: lietuvių ir rusų. Renginį vedė Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Dalė Virbickienė ir choreografė Irina Bubnova.

Nuoširdžiai dėkojame atlikėjams bei visiems prisidėjusiems prie vakaronės įgyvendinimo: Matuzevičių šeimai iš Tiltagalių k., Kęstučio ir Rimos Paliulių „Šeimos kepyklėlei“, Vidmantui Paliuliui, Sauliui Kulnickui, Subačiaus bendruomenei bei Subačiaus bendruomenės moterų klubui.

Džiaugiamės pirmojo projekto renginio sėkme ir tikimės, kad tokia vienybė ir draugystė išliks visuomet.

Nuotraukos Gabrielės Kirklytės.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio