Skip to main content
Apžvalgos

Gedulo ir vilties dienai skirtas minėjimas Subačiuje „Išgyvenimo kelionė“

By 15 birželio, 202130 birželio, 2021No Comments

Birželio 14-ą – Gedulo ir vilties dieną – kartu su visa Lietuva prisiminti tremtyje žuvę lietuviai. Šv. Mišias už nukankintus politinius kalinius, tremtinius, kovotojus už laisvę aukojo Subačiaus Šv. Pranciškaus Asyziečio bažnyčios kunigas Vidmantas Bloškis.
Subačiaus geležinkelio stotyje prie kryžiaus, skirto 1941-1952 metų trėmimų aukoms atminti, uždegta iš žvakučių skaičiaus 80 kompozicija, seniūnės padėta trispalvė puokštė bei Subačiaus vaikų lopšelio-darželio ir gimnazijos sukurta instaliacija iš trispalvių popierinių vėliavų bei širdelių. Akcijoje „Ištark. Išgirsk. Išsaugok“ Kupiškio VB Subačiaus miesto padalinio vyresn. bibliotekininkė Audronė Bukienė perskaitė visas turimas ištremtųjų šeimų narių pavardes. Skaitymų tarpuose skambėjo Kupiškio KC Subačiaus padalinio meno vadovų Dariaus Jakštonio, Irenos Jėčiuvienės ir studentės Augustinos Nicaitės atliekamos dainos. Gyvu liudijimu apie tremties baisybes bei viltį išgyventi, sugrįžti į tėvynę, pasidalino svečias iš Pasvalio – Antanas Šleiva.

Trečiojoje stotelėje, Kupiškio KC Subačiaus padalinyje, buvo pristatyta Aldonos ir Mykolo Užų fotografijų paroda iš asmeninio archyvo „Tremties keliais“.

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply