Skip to main content
Apžvalgos

Į Adomynę sugrįžo sūrių šventė

By 26 lapkričio, 201828 lapkričio, 2018No Comments

 

 

 

 

 

Šį savaitgalį  (lapkričio 23 d.) tradicinė sūrio šventė į Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinį sugrįžo su trenksmu. Renginyje „Prie pieno nėra nė vieno,  o į sūrį visi žiūri“ dalyvavo net 104 žmonės!

Pirmojoje dalyje, skirtoje vaikams ir jaunimui, kalbėjome apie dvarų maisto kultūrą, Adomynės šeimininkės demonstravo, kaip galima suspausti skanų sūrį, o sviestą susimušti turėjo patys jaunuoliai savo rankomis. Prisiminėme mįsles, minkles, patarles, o rimtų darbų pertraukėlėse mažieji šventės dalyviai miklino rankas ir protą dėdami dėlionę bei atlikdami muzikines improvizacijas.

Po vakarienės antrajai šventės daliai į dvarą žmonės rinkosi sūriais nešini. Prasidėjo linksmoji dalis „Sveikas, sūreli, Adomynėn sugrįžęs“, o po jos vyko iškilmingas sūrių ir sūrininkių paradas. Smagiausia, kad jame su kompozicija „Vaikystės prisiminimas“ dalyvavo ir Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas! Solidi komisija (Regina Klebonienė, Arevik Babajan ir Vaclovas Pakalniškis) ilgai ir skaniai vargusi, visus 17 komisijos verdiktui pateiktų vienas už kitą skanesnių sūrių išragavusi Gaspadinių gaspadine paskelbė Angelę Tučiuvienę už tooooooookio dydžio sūrį, kurio sočiai pavalgyti užtektų visam kaimui ir dar katinui liktų – tikrai netradicinį – iš mėsos suspaustą tik ji ir tesugebanti. Na, o sūrių ponaičiu komisijos nuomone vertas buvo nominuoti vyriškiausias ypatingai aštriai-saldžiai-karčiai skanus Birutės Karlinskienės sūris. Kiekvienas sūris buvo nepakartojamas: lietuviškiausias, išvaizdžiausias, netikėčiausias, įmantriausias, linksmiausias, ploniausias, pikantiškiausias, kiečiausias, netikėčiausias ir dar kitoks -iausias…

Išsidalinę prizus visi įsijungė į šventės vedėjo Rimvydo Kirstuko atrakcijas, o smagios melodijos visus kvietė į šokių sūkurį. Šventė užsitęsė, bet neprailgo, nes visiems buvo labai smagu pasibūti kartu. Sūrių šventės tradicija Adomynėje nenutrūks, nes kiekvienas šventės dalyvis šįkart gavo po lankstinuką „Kaip pagaminti skanų sūrį“ – ir kitais metais tikrai dar pasipildys jaunomis šeimininkėmis!

Smagu, kad šiemet mūsų šventė buvo bendruomenės vykdomo projekto „Užveiklinkime jaunimą“ dalimi. Projekto tikslas – telkti bendruomenę bendroje veikloje, stiprinti partnerystę vykdant bendras veiklas, ugdyti kaimo gyventojų patriotizmą, saugoti krašto tradicijas ir palaikyti jaunimo iniciatyvas.  Projekto uždaviniai: skatinti jaunimo iniciatyvas bei organizuoti tradicinius renginius į veiklas įtraukiant vietos jaunimą. Projektui įgyvendinti skirta iki 2319,00 Eur, bendruomenės prisidėjimas įgyvendinant projektą sudaro iki 122,00 Eur. Projektas finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis.

Kupiškio KC Adomynės padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio