Skip to main content
Apžvalgos

Į Kupiškį atskrido „Aukso paukštė“

By 14 balandžio, 2019No Comments

   Balandžio mėnuo padovanojo dar vieną ypatingą dieną. Kiek ankstėliau paminėta Kultūros diena Kupiškio kultūros centre po savęs atnešė dar vieną šventę, svarbią kultūros bendruomenei. Balandžio 14-ąją Kupiškio kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Versmė“ (vad. Nidija Sankauskienė, koncertmeisterė Edita Dobrickienė) įteiktas garbingas „Aukso paukštės“ apdovanojimas. Ceremonija palydėta „Versmės“ dainomis, kurias papildė ir balsingasis Kupiškio kultūros centro vokalinis duetas „Duo“ (vad. Nidija Sankauskienė).
   1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.
   Apdovanojimą su didžiausia atsakomybe ir džiaugsmu įteikti atvežė profesorius Dainius Puišys drauge su Lietuvos nacionalinio kultūros centro muzikos specialiste Aurelija Andrejauskaite. Paukštė sutikta su didžiausia laime ir susijaudinimu, o nutupdyta ji po dainų sodu. „Versmę“ pasveikino ir Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, Kupiškio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrai Rasa Gudonienė, Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos prezidentė ir Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio režisierė Vita Vadoklytė, buvusi Kupiškio meno mokyklos vadovė Erika Mackelienė bei buvusios kolektyvo narės, šeimos nariai. Ansambliui taip pat įteikti Lietuvos kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos padėkos bei sveikinimų raštai.
  Nuoširdžiai sveikiname moterų vokalinį ansamblį „Versmė“ ir jo vadovę. Teskrenda Jūsų dainos kaip paukštė, pripildydamos džiugesio, meilės ir šilčiausių jausmų kiekvieno klausytojo širdis!

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio