Apžvalgos

Įgyvendintas projektas – kultūros renginių mediatekos ir televizijos laidų ciklo „Tiesiogiai iš X vietos“ sukūrimas

By 30 gruodžio, 2020 No Comments

Projekto organizatoriai kėlė sau tikslą –  surasti būdus, kaip užtikrinti Kupiškio kultūros centro ir jo padalinių veiklos tęstinumą, atsižvelgiant į fizinius kultūros ir meno paslaugų teikimo apribojimus ir pasikeitusias visuomenės galimybes naudotis kultūros ir meno produktais karantino ir ekstremaliosios padėties laikotarpiu, ir po jo. Pasinaudojant informacinių ryšių technologijų galimybėmis,  kaip viena ilgalaikių veiklos formų buvo sumanyta sukurti virtualią kultūros renginių archyvo erdvę (mediateką), kuri pasitarnautų Kupiškio krašto gyventojų užimtumui,  didintų kultūros prieinamumą, taip pat pasitarnautų suskaitmeninto kultūros archyvo  ilgalaikiam išsaugojimui.

Projekto metu Kupiškio kultūros centro internetinėje svetainėje buvo sukurta mediateka (https://mediateka.kupiskiokultura.lt/): įkelta 14 spektaklių (vaikų ir suaugusių teatro spektakliai), 3 dokumentiniai filmai, 8 folkloro temos įrašai, 8 koncertai, kitokio pobūdžio renginiai. Suskaitmeninta 100 val. video juostos kultūros renginių archyvo medžiagos. Taip pat projekto metu sukurtos 6 televizijos laidos iš 4 Kupiškio rajono seniūnijų. Pasirinktas televizijos laidos formatas padėjo suderinti keletą elementų: tiesioginės situacijos atspindėjimą, archyvinių įrašų panaudojimą, vietos kultūros aktyvo įtraukimą. Televizijos laidas ir informaciją socialiniuose tinkluose peržiūrėjo 5403 asmenys, tai sudaro 32,25 proc. rajono gyventojų.

Manome, kad projektas labai pasiteisintino, jo dėka galėjome išlaikyti gyvą ryšį su kultūros vartotojais bei kultūros darbuotojų bendruomene, Kupiškio kultūros centro padalinių aktyvu ir pan. Projektą planuojama tęsti.

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „Kupiškėnų TV studija“, jį finansavo Lietuvos kultūros taryba.

 

 

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply