Apžvalgos

Jaunieji kupiškėnai tapo festivalio „Zalvynė“ dalimi

By 11 birželio, 2019 No Comments

   Birželio 8-9 dienomis į vaikųir jaunimo folkloro festivalį„Zalvynė“, vykstantį Zarasuose, iš Kupiškio išvyko du folkloro kolektyvai – Povilo Matulionio progimnazijos folklorinis ansamblis „Zbitkai“ ir Kupiškio kultūros centro folkloro ir paveldosaugos kolektyvas „Jaunimo Ramuva“(abiejų kolektyvų vadovė Daiva Palionienė). Šiemet 16-oji „Zalvynė“ kaip ir praėjusiais metais nestokojo dalyvių. Jų atvyko  iš Vilniaus, Kretingos, Biržų, Utenos, Pasvalio, Kupiškio, o iš pačių Zarasų rajono dalyvavo keturi vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai. Viso festivalyje dalyvavo ir koncertavo vienuolika kolektyvų.

   Šiais metais kolektyvams buvo užduotis atsivežti ir pagal spalvą apibūdinti maisto produktą, papasakoti, ką spalva daro žmogaus organizmui valgant pvz. sūrį, salotas ar medų. Renginys – kulinarinio paveldo ir vaišingumo tradicijų popietė ,,Jei gražu, tai ir skanu“ vyko Šlyninkos vandens malūno bendruomenėje. „Ramuviečiai” atsivežė gintarinio ir balto medaus, todėl teko aiškinti kokį poveikį turi šios spalvos, na, o „Zbitkai“ nebūtų zbitkai, jie  papasakojo apie agurkus, kurie labai tinka prie medaus. Šios popietės metu visi kolektyvai dainavo savo krašto dainas apie vaišingumą ir maistą. Vakare vyko koncertas, po jo vakaronė, kurioje visi šoko, valgė košę ir linksminosi, kaip mokėjo. Saulei nusileidus visi festivalio dalyviai patraukė prie Zaraso ežero ir giedojome antitartines. O, kaip gražiai skambėjo visas Zarasų miestas…

   Kitą rytą pasipuošę tautiniais drabužiais dalyviai vyko į Zarasų rajono bendruomenes. Kupiškėnams teko apsilankyti Baltriškių bendruomenėje. Ši bendruomenė išsiskiria tuo, kad joje yra vienuolynas, kurį susikūrė tiberiados vienuoliai.  Šiandien Tiberiados brolių ir sesių jau geras tuzinas. Bažnyčioje vyko Sekminių mišios, o po jų visi, kas buvo bažnyčioje, klausė kolektyvų programos ir žinoma vyko žaidimai ir šokiai. Paskutinė dienos stotelė buvo Gražutės regioninio parko Šavašos pažintinis takas. Čia skambėjo senovinės dainos, skudučių sutartinės, prie dubenuotojo akmens sukamas sutartinių ratas, aukojamas aukuras, laukymėje prie laužo smagiai pasišokome. Čia pat skaniai pakvipo kiaušiniene, kurią kepa patys dalyviai, o saulei leidžiantis Lūžų mišku pasklido dainos.  

   Kupiškėnai nuoširdžiai dėkoja šio festivalio sumanytojai ir vadovei Rimutei Vytaitei. „Zbitkai“ ir „Jaunimo Ramuva“išvyko namo su puikia nuotaika bei pažadu dar ir dar kartą čia sugrįžti.

Kupiškio kultūros centro informacija

Nuotraukos Eriko Černovo

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply