Skip to main content
Apžvalgos

Joninių šventė „Magiška žiedo galia“

By 27 birželio, 202228 birželio, 2022No Comments

 Joninių šventė „Magiška žiedo galia“ birželio 23 d. vakarą kupiškėnus sukvietė prie Kupiškio piliakalnio. Kad magija sklandė ore, juto visi. O kaip gali būti kitaip: dangus kaip užsakytas, tikros vasaros šiluma ir trumpiausios nakties magija. Netikėtai pasirodžiusios bauginančios išvaizdos laumės, suradę pamestą rankraštį su jaunystės eliksyro receptu, viso vakaro metu užsiėmė eliksyro gamyba. Joms talkino trys dvasių būriai (kolektyvai) iš skirtingų Lietuvos kraštų: dvasios iš Kupiškio „Garsų rasos“ (vad. Inga Baniulienė), „Varsos“ dvasios iš Geležių (vad. Jovita Barolienė), „Smiltelės“ dvasios (vad. Modestas Samulėnas). Eliksyro virimo įkarštyje laumės vainikavo Janinas, Jonus ir Rasas. Orientacinių varžybų metu buvo surastas paskutinis ir pagrindinis eliksyro ingridientas – paparčio žiedas, kurio dėka laumės užbaigė eliksyro gamybą, atjaunėjo ir tapo gražios lyg angelai. Ta proga buvo užkurtas laužas, vyko ugnies šou. Koncertą vainikavo muzikos grupė „Elnio rago miškas“. Vakarą užbaigė diskoteka, kurią organizavo Kupiškio jaunimo centras.

Renginio metu vyko Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centro organizuota mugė, žiūrovai turėjo galimybę nusipinti vainikus pas vainikų fėjas iš Kupiškio viešosios bibliotekos, dalyvauti sportinėse veiklose, kurias organizavo Kupiškio kūno kultūros ir sporto centras bei išbandyti laumių magijos ritualus. Vaikų pramogoms buvo pastatytas batutas.

Laumių vaidmenis atliko Kupiškio kultūros centro darbuotojos.

Renginį režisavo Kupiškio kultūros centro režisierius Gedmantas Juozėnas.

Už sveikinimą nuoširdžiai dėkojame Kupiškio r. sav. mero pavaduotojui Augenijui Cesevičiui, šios šventės rėmėjams: Kupiškio bitininkų draugijai, Darbo partijos Kupiškio skyriui, UAB Agrojavai, UAB „Velseka“, Alvydui Ličiui.

Renginio informaciniai rėmėjai: „Kupiškėnų mintys“, „Rokiškio sirena“ ir „Kupiškėnų studija“.

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply