Skip to main content

Šiai metais visoje Lietuvoje minėtos Rasos-Joninės buvo ypatingos ir kiek kitokios, dėl šalyje galiojančių sveikatos saugumo rekomendacijų. Tačiau tai neužgožė trumpiausios nakties žavesio ir paslaptingumo. Juk šioje naktyje sutelpa mūsų protėvių papročiai, šiandienos pasaulis ir ateities spėliojimas.
Kupiškėnai ir miesto svečiai švęsti Joninių šventę „Vainikuota naktis“ buvo pakviesti į neapsakomo grožio Kupiškio marių salą. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai, nuo seno tikėta, jog vainikas – apsaugos priemonė nuo blogio ir nesėkmių, o būtent ši sala apjuosė susirinkusiuosius it gražiausias gamtos vainikas. Nors sakoma, kad laumės krečia visokiausias aibes ar netgi naktimis kerpa merginoms kasas, kurios neužsidėjusios vainikų saldžiai miega, tačiau saloje žiūrovus pasitikusios trys laumės (Kupiškio kultūros centro darbuotojos: Vilija Morkūnaitė, Domilė Sriubikienė ir Karolina Vaižmužytė) dalijosi patarimais, kaip atpažinti nelabąjį, surasti laimę ir pasitikti savo likimą.
Susirinkusieji aktyviai įsitraukė į tradicines šventės apeigas: pynė ir plukdė vainikus, būrėsi ateitį, šoko prie laužo. Nepamirštas ir svarbiausias šventės akcentas – varduvininkų vainikavimas, o jų susirinko šaunus būrys. Nuotaikingą šventės atmosferą kūrė: Kupiškio kultūros centro šokių studijos „Račiupėlis“ merginos (vad. Joana Jankauskienė), Biržų kultūros centro modernaus folkloro ansamblis „Navija“ (vad. Rūta Kudelkienė-Misevičė) ir muzikos grupės „Šiaurės pašvaistė“, „Nešpėtni bernai“ bei daugiau kaip 20-metį scenoje aktyviai pasirodantys „Tabasco“.
Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjams: UAB „Durpeta“, UAB „Velseka“, UAB „Dailista“, UAB „Povilo Gurklio firma“, UAB „Rivalda“, A. Ličio ĮI. Informaciniams rėmėjams:
„Kupiškėnų mintys“, „Kupiškėnų studija“, „Rokiškio sirena“, Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centrui, internetinei naujienų agentūrai „Aina“ bei partneriui TIKETA.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio