Skip to main content
Apžvalgos

Kalėdinės eglės įžiebimas Subačiuje

By 23 gruodžio, 20182 sausio, 2019No Comments

Subačiaus bendruomenė įgyvendina projektą KUPI-LEADER-IC-JKV-3-8-2018(NMA Nr..42VS -PV-18-1-04604-PR-001) „Sukauptos tradicijos – jaunimo ateičiai”, kurio tikslas – skatinti ir palaikyti jaunimo iniciatyvas, pilietiškumą, tradicijų puoselėjimą, skatinti partnerystę. Vietos projektui skirta iki 2586 00 eurų dydžio parama, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 2198,10 eurų, t.y. 85 proc. paramos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 387,90 euro, t.y. 15 proc. paramos sumos.
Projektas ,,Sukauptos tradicijos – jaunimo ateičiai” įgyvendinamas su partneriu Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro Subačiaus padaliniu.
Stebuklingas metas, kai iš taip gražiai persipynusios draugystės tarp Subačiaus gimnazijos 2 kl. mokinių, padedamų mokytojos Jurgitos Naujokaitienės ir Subačiaus bendruomenės moterų klubo „O vakarai ilgi…“ (vadovė Edita Puidokaitė) gimė kalėdinių linkėjimų ir sveikinimų paroda, kurios atidarymu buvo pradėtas renginys.
Kalėdinės eglės įžiebimo šventė tęsėsi didžiojoje salėje. Muzikinę programą pradėjo Deimantė Jakštonytė su daina „Žiema“. Renginio vedančioji pristatė, kad Subačiaus bendruomenė jau antrus metus visus pavienius žmones ir organizacijas kvietė kurti šventiškesnį, spalvingesnį Subačių. Už pagalbą kuriant kalėdinių eglučių alėją nuoširdžiai dėkota Subačiaus seniūnijai ir seniūnui Vidmantui Paliuliui. Iš viso alėjoje šiemet puikuojasi 14 tradicinių žaliaskarių ir 2 netradicinės eglutės. Buvo pristatyti ir į sceną pakviesti visi kūrėjai ar jų atstovai, kuriuos bendruomenės pirmininkė Neringa Klimavičienė ir Nykštukė apdovanojo padėkos raštu bei saldainiais. Patys pirmieji dvi eglutes sukūrė Subačiaus senelių namai, Subačiaus gimnazijos kolektyvas, Subačiaus gimnazijos 1 kl. mokiniai ir mokytoja Jolanta Kulnickienė, Subačiaus gimnazijos 2 kl. mokiniai ir mokytoja Jurgita Naujokaitienė, Subačiaus gimnazijos 4 kl. mokiniai ir mokytoja Jūratė Petrauskienė, Subačiaus gimnazijos 7 kl. mokiniai ir mokytoja Raisa Goriovniova, Subačiaus gimnazijos 8 kl. mokiniai ir mokytoja, Subačiaus gimnazijos 9 kl. mokiniai ir mokytoja, Subačiaus vaikų lopšelio – darželio bendruomenė (direktorė Marija Morkūnienė), Subačiaus miesto biblioteka (vyresn. bibliotekininkė Audronė Bukienė, kaimo bendruomenė „Valakai“ (pirmininkas Kęstutis Paliulis), Subačiaus bendruomenės narė Nijolė Irena Skripkienė, paslaptingas kolektyvas pasivadinęs „Jovaras“ (atsiėmė Lukas Ulkė), VŠĮ „Ąžuolo krepšinio mokykla“ (direktorius Kęstutis Jakštas).
Šventinę programą tęsė ir su artėjančiomis šventėmis sveikino paslaptingos mergaitės iš šokių studijos „Amazing“. Po jų su daina „Kalėdos jau“ pasirodė mišrus vokalinis ansamblis „Viešinta“ (vadovė Irena Jėčiuvienė).
Penkias nominacijas ir jų nugalėtojus paskelbė Subačiaus bendruomenės pirmininkė Neringa Klimavičienė. 1-oji nominacija – „ATSAKINGA, DARBŠTI, KŪRYBIŠKA ASMENYBĖ“ laimėjo Rima Paliulienė, 2-oji nominacija – „ METŲ PARTNERYSTĖ“ – Krepšinio mokykla „Ąžuolas“, 3-oji nominacija – „JAUNIMO LYDERIS“ – Austėja Rita Žiūkaitė, 4-oji nominacija „METŲ SPORTININKAS“ nugalėtojas – Lukas Ulkė ir 5-oji nominacija – „BENDRUOMENĖS SAVANORIS“ – nugalėtoja Daiva Baradinskienė.
Į sceną pratęsti muzikinės programos buvo pakviestos moterų vokalinio kvarteto „Luknės“ moterys. Po jų atkeliavo nykštukių lydimas Kalėdų Senelis. Buvo smagu dainuoti, šokti, rateliu keliauti. Programai neprailgus, visi iškeliavo į lauką, kur buvo įžiebta Kalėdinė Subačiaus eglė. Visus susirinkusiuosius sveikino Kalėdų Senelis, Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, seniūnas Vidmantas Paliulis. Renginio vedančioji, Inga Dovydėnienė, visus pakvietė į Subačiaus padalinio vidų sudalyvauti kūčiukų degustacijoje ir sušilti skanaujant vaistažolių arbatą. Didžiojoje salėje buvo rodomas kalėdinis filmas, skirtas visai šeimai.

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio