Skip to main content
Apžvalgos

Kapelų ir liaudies muzikantų šventėje „Grok, armonika“ pasirodė Alizavos padalinio kolektyvas

By 30 lapkričio, 2018No Comments

Lapkričio 17 dieną pakeleiviai, atsitiktinai užsukę į Kuktiškių miestelį, buvo nemaloniai nustebinti. Norintys rasti parkavimosi vietą, turėjo sukti ratus menkai apšviestomis gatvelėmis, kaip pirkėjai Kūčių vakarą ieško vietų Maksimos stovėjimo aikštelėse.

Nesisekė vėluojantiems patekti į Utenos kultūros centro Kuktiškių skyriaus žiūrovų salę. Žiūrovų susirinko tiek daug, kad salė buvo „kaip užrišt“. Centro darbuotojos nešė kėdes ir taburetes iš įvairių patalpų, tame tarpe ir iš Kuktiškių seniūnijos kabinetų. Deja, kai kam teko pora valandų pastovėti.

Viso to labai paprasta ir proziška priežastis,- jau prieš kurį laiką išklijuoti skelbimai ir pranešimai socialiniuose tinkluose kvietė į kaimo kapelų ir liaudies muzikantų šventę „Grok armonika“.

Kapelų šėliones pradėjo Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinio stilizuotos muzikos kapela „Brigadėla“, kurios vadovas Rimvydas prisipažino, kad su didele baime važiavo į šį kraštą: turint Kirstuko pavardę vykti į Katino vadovaujamą savivaldybę ne kiekviena pelė išdrįstų.

Klausytojai pertraukėlių metu nenuobodžiavo,- vakaronei vadovavo ir kasdieniškas istorijas porino kėdainiškės, Surviliškio miestelio humoro grupės „Bobų radijas“ šmaikštuolės. Jų intermedijose tiek ekspresijos, kad kartais buvo neaišku kas kam: vedančiosios kapeloms, ar kapelos groja studijoje tarp „radijo laidų“. Visiems labai patiko moteriškaitė žodį „klubai“ supratusi kaip vietą, kur baigiasi pėdkelnės.

Į sceną įkopusi trisdešimt metų gyvuojanti Gintauto Šmito vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Punelė“ iš Alytaus rajono buvo tituluočiausia iš visų šventės dalyvių. LRT laidose „Būk artistas“, „Duokim garo“, „Geras ūpas“, kaimo kapelų varžytuvėse „Grok Jurgeli“, užėmę prizines vietas, išleidę kompaktines plokšteles, koncertą pradėję daina apie šienpjovėlius, liko ištikimi tradicijai,- pirmajai šokti išėjusiai porai padovanojo naujausią kompaktą.

Solidų kolektyvą pakeitė dešimtmečiai „Berniokai iš pa Utenas“ Lukas Gaižutis ir Afgan Kerimov.

Koncertavo patys tolimiausi svečiai – Vilkaviškio rajono Alksnėnų kaimo folkloro kapela „Alksnė“, suburta Linos ir Romo Skrinskų iniciatyva, vienijanti liaudiškos muzikos mėgėjus, noriai muzikuojanti savo kaimui, aplinkiniams miestams ir miesteliams, dalyvaujanti įvairiausiose šventėse ir renginiuose visoje Lietuvoje. Į Kuktiškes kapela atvežė savos kūrybos dainas, sukurtas pagal būgnininko Sigito Antanavičiaus žodžius ir Romo Skrinsko muziką.

Gera svečių klausytis, tačiau žemiečių grojamos melodijos ne mažiau jaudiną širdį. Kuktiškėnai muzikontai Pranas ir Gediminas Kaušylos gerai žinomi ne tik vietiniams klausytojams. Akordeonistas Pranas geba ne tik puikiai groti, jo pasakojamos neišgalvotos istorijos uždega klausytojus, šypsenas paversdamos sveiko juoko pliūpsniais, jo sūnus Gediminas yra puikus birbyninkas, vadovauja muzikantų kolektyvui, ir šiaip malonus ir muzikalus vaikinas.

Foto, bei straipsnio autorius- Valdas Mintaučkis

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply