Skip to main content
Apžvalgos

Ketvirtasis Europos solidarumo korpuso finansuojamo projekto „Kultūra – tautų tiltas“ renginys

By 22 lapkričio, 2022No Comments

Lapkričio 19 d. Subačiaus padalinyje kvepėjo vilna ir ūkiniu muilu – vyko vilnos vėlimo edukacija. Tautodailininkė Zita Kumpelienė dalinosi veltinių ir šlepečių gaminimo paslaptimis bei mokė šio amato subtilybių. Už lango boluojantis pirmasis sniegas priminė, kad žiema jau čia pat, tad verta pasirūpinti ir kojų šiluma. Tam tikslui idealiai tinka jaukūs vilnos gaminiai, kurių naudą nuo senų senovės yra įvertinę mūsų protėviai. Ši edukacija – jau ketvirtasis Europos solidarumo korpuso finansuojamo projekto „Kultūra – tautų tiltas“ renginys.

Iš pažiūros paprastos šlepetės, pirmą kartą šiuo amatu užsiimančiam žmogui, tampa nemenku iššūkiu. Pasirodo, kad vilnos vėlimas reikalauja nemažai fizinių pastangų, kruopštumo bei kantrybės. Pirmiausia reikia atidžiai susisverti vilnos pluoštus, tuomet juos priešingomis kryptimis susluoksniuoti. Vienai šlepetei – keturi dvigubi sluoksniai, vienai porai – aštuoni. Šilto vandens ir ūkinio muilo pagalba rankomis atliekamas paviršinis vėlimas, o po to sunkiausias darbas – vidinis vėlimas. Tik po ilgų kočiojimų, trynimų ir net mušimo pagaliais galima džiaugtis galutiniu rezultatu. Be to reikia atkreipti dėmesį, kad visas procesas ganėtinai šlapias, tad ant stalo pravartu pasitiesti frotinį rankšluostį, kuris sugertų perteklinę drėgmę.

Paplušėję iš peties ir nubraukę ne vieną prakaito lašą edukacijos dalyviai džiaugėsi vieni kitų darbais, kuriuos išdžiovinę galės avėti patys ar padovanoti artimiesiems.

Dėkojame tautodailininkei už nuoširdų mokymą ir atsidavimą savo amatui.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio