Skapiškio padalinio mišrus ansamblis - retro grupė „Alkasalis“

Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio mišrus ansamblis (retro grupė) „Alkasalis“ (vad. Virginija Skupienė) savo veiklą pradėjo 2018-11-22. Aptarus Kupiškio krašte vyraujančius muzikos žanrus, buvo pasirinktas romansinis. Šiame krašte, kur puoselėjamas Adomynės dvaro kultūrinis paveldas, kur garsėjama senovinėmis kupiškėnų vestuvėmis, Skapiškio naujai suburtam kolektyvui norėjosi išrinkti ypatingą vardą, tad buvo pavadintas šalia Skapiškio tyvuliuojančiame Mituvos ežere esančių salų Didžiojo ir Mažojo Alkų garbei – „Alkasalis“.

Ansamblio repertuarą sudaro tarpukario Lietuvoje A. Šabaniausko dainuotos dainos, žinomo kompozitoriaus ir chorvedžio St. Gailevičiaus kūryba, iš liaudies išlikę romansai su pakoreguotais tekstais.

Vadovė Virginija SkupienėTel. +370 614 34 966, el. paštas virginijaskupiene@gmail.com

Pirmieji metai kolektyvui atnešė daug puikių pasirodymų, koncertų, festivalių. Dalyvauta Pasvalio, Biržų, Panevėžio, Anykščių, Rokiškio, Kupiškio miestų ir rajonų šventėse. Koncertų per tuos pirmus metus būta net virš 20. 2019 metų spalio 6 d. Anykščių raj. Leliūnuose vyko respublikinis vokalinių ir romansinio dainavimo kolektyvų festivalis – konkursas „Skrendanti muzikos paukštė 2019“. Dar metų neturinčiam kolektyvui, lipant 18-ąjį kartą į sceną, buvo skirta garbinga III vieta.

Nuo 2020 m. spalio mėn. kolektyvas suka trečią dainų ratą… Tiksėdamas laikas mus augina ne tik dvasiškai, pakylėtai, bet ir profesionaliai. Repeticijų darbą atperka kelionių ir koncertų džiaugsmas, o romansinį įvaizdį kuria patys ansambliečiai, gebantys perteikti 20 a. pradžią.