Kupiškio kultūros centro mišrus choras „Bočiai“

Žmogus gražiausias tada, kai šypsosi ir kai… dainuoja. Daina kaip šypsena nuskaidrina žmogaus sielą ir perteikia pačius tauriausius jausmus. Jau gerą dešimtmetį drauge su choro dalyviais dalinamės gražiausiais išgyvenimais ir patyrimais, kuriuos mums dovanoja DAINA. Te neblėsta mūsų visų meilė muzikai, dainai, melodijai. Dainuokime dar ilgus metus savo džiaugsmui ir gražaus bendravimo vardan.

Mišraus choro iniciatorė – Kupiškio pagyvenusių žmonių „Bočiai“ bendrijos pirmininkė Irena Majauskienė. 2001 m. rudenį įkurto choro pagrindą sudarė jau kelis mėnesius veikęs mišrus ansamblis. Po kelių mėnesių sėkmingo darbo mišrus choras, pradėjus vadovauti Vandai Dičkienei (vadovavo iki 2021-08-10), surengė pirmąjį viešą pasirodymą Kupiškio visuomenei bei Pasvalio „Bočių“ bendrijos organizuotame koncerte. 2002 m. choras dalyvavo Druskininkų, Kauno pagyvenusių žmonių meno kolektyvų festivaliuose. Vėliau choras koncertavo Anykščių, Biržų, Pasvalio, Rokiškio, Utenos ir kitų rajonų bei Vilniaus „Bočių“ bendrijų organizuotose šventėse – koncertuose. 2008 m. choras dalyvavo Ukmergėje vykusiame Aukštaitijos krašto meno kolektyvų festivalyje „Ant dainos sparnų“. Pasvalyje Aukštaitijos meno ir sporto šventėje „Aukštaitijos spalvos – 2008“. 2007 m. kartu su kitais respublikos kolektyvais choras dalyvavo pagyvenusių žmonių dienai skirtame koncerte, kuris vyko Vilniaus „Siemens“ arenoje. Tais pačiais metais įvyko maloni viešnagė – koncertas Rėzeknės rajono Gaigalavos miestelio bendruomenėje (Latvijos Respublika), o 2009 m. Lietuvos 1000 – metį šventėme Bauskėje kartu su Bauskės lietuviais (Latvijos Respublika).

Tradiciškai choras kasmet koncertuoja renginiuose pažymint gedulo ir vilties dieną Kupiškyje. Su koncertinėmis programomis   džiuginome rajono bendruomenių narius: Noriūnuose,   Adomynėje, Puponyse, Skapiškyje („Pienių vynas“ 2008 m.), Šepetos pensionate ir kt. 2010 m. choras koncertavo Kupiškio bažnyčios šventoriuje festivalio „Lingaudala“ renginyje. 2010 m. choras dalyvavo istorinės edukacijos ir kūrybos projekte „Po vardo ženklu“, skirto Kupiškio vardo 530-osioms ir Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms paminėti. 2010 m. su koncertine programa dalyvavome renginyje partizanams atminti Kupiškio rajono Sypsalos piliakalnyje. Tradiciškai pažymimos kolektyvo narių jubiliejinės šventės, mėgiamos pažintinės išvykos.

Įsimintinos ir Panevėžio apskrities meno šventės, kurių dalyviai dažnai esame. Nors choro dalyviai yra garbingo amžiaus, bet jau du kartus iš eilės iškovojo teisę dalyvauti Respublikinėje dainų šventėje, kuriose sėkmingai atstovavo mūsų rajonui 2007 ir 2009 metais.

Choras „Bočiai“ dalyvauja daugelyje Kupiškio rajone rengiamuose renginiuose. Jų dainos ir besišypsantys veidai pasibeldžia į kiekvieno klausytojo širdį.

Vadovas