Skip to main content
Apžvalgos

Koncertas ,,Muzika – širdžių kalba“ Skapiškyje

By 18 gegužės, 2022No Comments

 

Gegužės 13 d. Skapiškio padalinyje vyko šeimyninių duetų, trio ir ansamblių koncertas skirtas lietuvių meilės deivei Mildai ir Šeimos dienai paminėti ,,Muzika – širdžių kalba. Šio renginio sumanytoja ir vedančioji Inga Baniulienė koncertą pradėjo jautriomis vieno ryškiausių Lietuvos talentų M. K. Čiurlionio, kuris muzikos skonį pradėjo ragauti būtent šeimoje, mintimis: „Muzika – tai dievų kalba, jinai stebuklus daranti, nutildanti laukinius žvėris, statanti pilis <…>. Kuomet ji prasidėjo – niekas negali susekti. Nestebėtina. Užgimė ji drauge su žmogaus siela ir yra tai jo svarbiausioji ir pirmutinė kalba.“

Koncerte dalyvavo ypatingi, unikalūs, originalūs, verti žavėjimosi ir palaikymo šeimų duetai ir ansambliai. Dauguma jų muzikavo drauge su savo šeimos nariu pirmąjį kartą, todėl netrūko jaudulio, tankiau plakė širdys… bet tai ir yra tikrasis nuoširdumas, būdingas jautrios, meniškos sielos žmogui. Čia skleidėsi maži ir dideli talentai, muzika pražydo įvairiausiomis spalvomis.

Koncertavo: mama Žaneta Servaitė su dukra Žavinta, sesutės Rasa ir Gabrielė Varanavičiūtės, mamos Gintarės Butkevičienės ir dukros Elzės duetas, seserų Kristinos Špiegienės ir Aušros Bakanavičienės, mamos Jolantos Butėnienės ir dukros Taivos, mamos Gražinos Beinorienės ir sūnaus Emilijaus duetai. Sandra Guginienė dainavo su seserimi Gabija, taip pat debiutavo su sūnumi Emiliu ir vieną dainą atliko visi trys – Sandra, Gabija ir mažasis Emilis. Nida Janeliūnienė su dukra Enteljeta atvyko iš Panevėžio, Laimos ir Artūro Aukštuolių šeimyninis duetas iš Biržų ne tik dainavo, bet ir muzikavo: Artūras grojo gitara, Laima – fleita. Koncertą vainikavo net trijų kartų tai mamos, dviejų dukrų ir anūkės ansamblis iš Rokiškio rajono, Obelių paslaugų kultūros padalinio Aleksandravėlėje kvartetas: Silvija Virbalienė, Rūta Mekšėnienė, Goda Raugaitė, Jurgita Raugienė.

Atlikėjus pasveikino ir atminimo dovanėles, gėles bei padėkas įteikė renginio globėjas hab. mokslų daktaras prof. Algirdas Raslanas, Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius, LR Seimo nario Vidmanto Kanopos patarėja Liudvika Raslanienė, Skapiškio padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Skaistė Bakanienė.

Renginio rėmėjai: Krautuvėlė ,,Saulės žiedas“ ir Jolanta Koncevičienė, grožio ir soliariumo studija ,,Saulanta“ ir Jolanta Butėnienė. Pastaroji įsteigė specialų prizą, kurį skyrė mamos Gražinos Beinorienės ir sūnaus Emilijaus duetui.

Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio informacija. Skaistės Bakanienės nuotraukos.

 

 

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply