Skip to main content
Apžvalgos

Kupiškio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Jaunimo Ramuva“ penkmetis

By 25 lapkričio, 2022No Comments

Lapkričio 25 d. Kupiškio kultūros centre buvo atšvęstas dar vienas gražus  jubiliejus – Kupiškio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Jaunimo Ramuva“ penkmetis. 2016 m. folkloro ir paveldosaugos kolektyvas subūrė 14 jaunų žmonių bendram tikslui – krašto paveldosaugos išsaugojimui ir tradicijų tęstinumo užtikrinimui. „Jaunimo Ramuva“ vienija jaunimą, siekiantį pažinti lietuvių tautos etninį palikimą. Ansamblį sudaro sutartinių giedotojos, kurios mokosi giedoti senąsias polifonines „dainas“ (seniausias mūsų krašte), polifonines ir daugiabalses giesmes, dažnai apeigines, įtrauktas į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą.

Šventiniame koncerte dalyvavo trys kolektyvai. Kamilė Čepaitė, ansamblio metraštininkė, sudarė ,,Jaunimo Ramuvos“ nuotraukų albumą, o kartu su Rusne Ribakovaite sudėjo į filmuką ansamblio išdykavimus ir švenčių nuotykius. Šventinė koncerto programa atliepia stebuklinį laikotarpį, kai pamerkus vyšnios šaką per Kalėdas lauksime jos pražystant. Visi mes tikime į laimę ir meilę, bet labiausiai lauksime sugrįžtant saulės. Kol yra nuostabių jaunų žmonių mylinčių savo gimtinę, Lietuva klestės.

Kolektyvą „Jaunimo Ramuva“ atvyko pasveikinti Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos direktorius Rimvydas Latvys, Kupiškio kultūros centro folklorinis ansamblis „Kupkėmis“, Kupiškio mokyklos „Varpelis“ muzikos mokytoja Vaida Kalamažnikienė, Utenos meno mokyklos folkloro ansamblis, Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiūta“, Kaišiadorių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“. Kupiškio kultūros centro ūkio ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas pavaduojantis direktorių Albertas Audickas.

Gimtadienio finalinis akcentas – Kupiškio jaunimo centro ugnies žonglierių pasirodymas lauke. Netrukus po žonglierių pasirodymo visi šventės svečiai buvo pakviesti paskanauti šventinio torto Vitražų salėje, kur netrūko liaudiškos muzikos, smagių šokių ir linksmybių.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio