Skip to main content
Apžvalgos

Laisvės gynėjų diena Subačiuje

By 13 sausio, 2017No Comments

Šiandien galime jau 26-ąjį kartą pasidžiaugti, jog esame laisvi, todėl svarbu neužmiršti tų, kurie dėl to kovojo. Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, o mes visi kartu čia susirinkome, kad viso to nepamiršti, nes tai mūsų istorija. 1991 metais prie televizijos bokšto taikūs ir neginkluoti žmonės pareiškė protestą prieš okupantus, 14 jų tragiškai žuvo. Ir visa tai dėl mūsų, tų, kurie dabar gyvena ir gyvens laisvoje Lietuvoje. Mus visus pasitiko liepsnojantis atminties laužas, kuris simbolizuoja mūsų vienybę. Šiandien segime Laisvės gynėjų dienos akcijos simbolį – neužmirštuolės žiedą, dieną mes pradėjome pilietine akcija – 8 val. dešimčiai minučių languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes. Šiai dienai skirtas šventinis bėgimas, kurį gimnazija organizuoja kiekvienais metais. Ir iš tiesų mes laimingi, nes esame vieningi – matome, kad į šį atminties rytmetį įsijungė seniūnija, gimnazija, jos šauliai, kultūros namai, vaikų darželis.
Visus susirinkusiuosius pasveikino seniūnas Vidmantas Paliulis. Prasmingus palinkėjimus palydėjo mišraus vokalinio ansamblio „Viešinta“ daina „Kur gintarais nusėtas marių krantas“ (vadovė Irena Jėčiuvienė).

Ant Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio langų bendromis jėgomis – vieniems kerpant, kitiems spalvojant ar kitaip sukuriant,  „nutūpė“ – „Neužmirštuolių Lietuva“ (gimnazijos) ir „Nemarši širdis“ (vaikų lopšelio – darželio).

Patriotiški ir draugiški ketvirtokai deklamavo eiles apie Lietuvą, jiems pasiruošti padėjo mokytoja Jurgita Naujokaitienė. Šiandiena nostalgiška, liūdna, bet tuo pačiu ir įkvepianti diena, davusi tūkstančiams žmonių tikėjimą ir viltį. Vienaip šią dieną matome iš šiandienos visuomenės pozicijos, tačiau pažvelgę į 1991-ųjų sausio 13-ąją, jaučiame kvapą užimančią istoriją ir žmonių širdyse išlikusį lobį – meilę laisvei. Apie ją prisiminimais pasidalino tų dienų įvykių liudininkas Jonas Babickas. Ir vėl skambėjo visus vienijanti daina „Žemei Lietuvos“.

Vienybės laužas visus išlydėjo į pamokas, į namus, į darbus, išsiskirstėme pakylėti ir susitelkę.

 

Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply