Skip to main content
Apžvalgos

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Kupiškio mieste

By 13 sausio, 202217 sausio, 2022No Comments

Sausio 13-ąją 31-ąjį kartą minėjome istorines 1991-ųjų akimirkas, Lietuvos gyventojų vienybę ir parodytą pasiaukojamą ryžtą prieš agresorių, ir pagerbėme žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą.

Laisvės gynėjų dienos minėjimą pradėjome sausio 12 d.  Šventomis mišiomis už žuvusiuosius, Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje. Kunigas Feliksas Čiškauskas meldėsi už žuvusiuosius sausio 13 – osios naktį, linkėjo meilės ir supratingumo vieni kitiems.

Sausio 13 d. 8 val. languose sužibo atminimo ugnelės. Vyko akcija  „Atmintis gyva, nes liudija“. Ramybės ir susikaupimo akimirkoje sutilpo visa Lietuva.

15 val. Kupiškio 504-osios pėstininkų kuopos kariais savanoriais aplankė memorialines Kupiškio miesto vietas ir padėjo atminimo gėles prie paminklų kariams savanoriams, žuvusiems 1919-1920 m. kovose dėl Lietuvos laisvės Kupiškio senosiose kapinėse, paminklo žuvusiems Algimanto apygardos partizanams prie Varležėrio ežerėlio, paminklo politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti prie Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios, atminimo lentos tremtiniams Kupiškio L. Stuokos aikštėje.

17.30 val. Kupiškio kultūros centro prieigose buvo paminėta Laisvės gynėjų diena. Kupiškio 504-osios pėstininkų kuopos kariai savanoriai dalino karštos arbatos. Aidėjo Krašto apsaugos – karių savanorių – Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Kupiškio kuopos karių atliekamos salvės, skirtos paminėti Laisvės gynėjų dieną.

Įsimintinos datos proga kalbas sakė LR Seimo narys Jonas Jarutis, Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius.

Skapiškio padalinio meno vadovė  Inga Baniulienė susirinkusiems į paminėjimą atliko dainą „Brolužis“

18 val. visi persikėlėme į didžiąją salę, kur visą meilę Lietuvai į dainas sudėjo „Bočiai“ (vad. Rasa Rugaitytė) ir šeimyninis duetas iš Biržų Laima ir Artūras Aukštuoliai.

 

Kupiškio kultūros centro informacija.

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply