Skip to main content
Apžvalgos

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Subačiuje

By 13 sausio, 201817 sausio, 2018No Comments

   Laisvės gynėjų dienos minėjimas prasidėjo visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val., dešimčiai minučių seniūnijos, gimnazijos, miesto bibliotekos ir Kupiškio KC Subačiaus padalinio languose sužibo žvakių liepsnelės. Nuo gimnazijos didelis būrys mokinių bei mokytojų dalyvavo tradiciniame šventiniame bėgime. Miesto parkelyje, seniūno pastangomis, visus pasitiko degantis Vienybės laužas. Gimnazijos šaulių, vadovaujamų mokytojo Raimundo Marcinkevičiaus, pagarbiai atnešta Lietuvos trispalvė vėliava šiam minėjimui suteikė ypatingą prasmę.

   Visus susirinkusiuosius su Lietuvos kaip valstybės pergale, su darna, vienybe ir noru susiburti bei puoselėti atmintį, sveikino seniūnas Vidmantas Paliulis. Jo žodžius, kaip ir tą kraupiąją sausio 13-ąją, palydėjo mišraus vokalinio ansamblio „Viešinta„ patriotinės dainos.

  Apie 1991 m. sausio 13-osios įvykiuose dalyvavusius subatėnus pasakojo Subačiaus gimnazijos istorijos mokytoja Rima Nekrašinskienė kartu su vyresniųjų klasių mokiniais. Po pristatytų, istorija tapusių liudijimų, visi kartu dainavo „Žemei Lietuvos“. Dar degantis Vienybės laužas ir E. Masytės daina „Laisvė“ visus išlydėjo į pamokas, į namus, į darbus, išsiskirstėme pakylėti ir susitelkę.

  15 val. mažojoje salėje vyko Subačiaus miesto bibliotekos renginys.

  18 val. didžiojoje salėje nei vieno abejingo nepaliko Gruzijos ir Lietuvos bendro projekto, režisierių T. Velizade ir N. Danienės spektaklis „DIDRO.(NE)LAISVĖS ISTORIJA“.

Kupiškio KC Subačiaus padalinio informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio