Skip to main content
Apžvalgos

Lėlių teatro festivalio „Vaikai ir lėlės“ trečioji diena

By 14 gegužės, 2022No Comments

 

Gegužės 14 diena – paskutinė lėlių teatro festivalio diena. Ji prasidėjo 10.30 val. Klaipėdos lėlių teatro spektakliu „Istorijos iš fluxus dėžutės“. Spektaklyje nebenaudojami žaislai, daiktai, objektai, eksponatai atgijo ir sukūrė naują istoriją apie mus ir kitų gyvenimą. Kiekviena istorija išlįsdavo iš dėžutės ir atgal į ją sugrįždavo. Tai tarsi pokštas – „Fluxus“ pokštas, kuris gali būti paprastas, juokingas, netikėtas, nesupančiotas rimtumo, žaidybinis, prieinamas visiems, bet įgalus ir leidžiantis kalbėti apie labai svarbius gyvenimo momentus, akimirkas.

Nuo 13 iki 14 val. vyko lėlių gaminimo pleneras „Kai šypsosi lėlės“. Vyko Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ edukaciniai užsiėmimai „Lėlininko dirbtuvės“ ir „Kaukių gamyba“, Kupiškio viešosios bibliotekos edukaciniai užsiėmimai „Kaip pasidaryti minkštuką iš baliono ir miltų ?“ ir „Eko dirbtuvėlės“, Etnografijos muziejaus edukaciniai užsiėmimai „Namudinė suknelė“.

15 val. įvyko festivalio uždarymas su Klounų studijos „Dulidu“ spektakliu „Profesorius ir blusa“ kuri pakvietė mažuosius žiūrovus į neįtikėtiną Profesoriaus ir Blusos pasirodymą! Pagrindinis istorijos herojus „profesorius“, įgijęs fokusininko amatą, rodydamas savo triukus keliavo po pasaulį. Spektaklio moralas – kūrybiškumas esantis kiekviename iš mūsų padeda įveikti net ir sunkiausias gyvenimo situacijas ir vėl džiaugtis gyvenimu. Po spektaklio visi vaikai ir jų tėveliai buvo pakviesti pasivaišinti milžinišku Babausiuko gimtadienio tortu, išdalintos Babausiuko atminimo dovanėlės: pieštukai, apyrankės, saldainiai, balionai.

Džiaugiamės, kad po ilgos pertraukos penktasis – jubiliejinis Lėlių teatrų festivalis sulaukė itin gausaus žiūrovų skaičiaus. O kaip smagu buvo stebėti vaikų nuotaikas ir emocijas, matyti jų džiaugsmą ir nuostabą. Todėl esame labai laimingi, galėdami sukurti galimybę pakeliauti po nepaprastą ir stebuklingą pasakų pasaulį kartu. Tęsime šią gražią tradiciją ir lauksime visų jau kitą pavasarį, jau šeštame Babausiuko ir lėlių teatrų festivalio gimtadienyje. Neatsisveikiname, o tariame iki!

Dėkojame didelei Babausiuko (Gedmanto Juozėno) gimtadienio rengėjų komandai: krikštamotei (Jolita Janušonienė), laumėms (Inga Dovydėnienė, Ingrida Rudzinskienė, Rasa Gudonienė), gimtadienio kvietėjai ir reklaminės kompanijos organizatorei (Vilija Morkūnaitė), muzikantui Dariui Jakštoniui, garso operatoriui Romualdui Stukui ir visiems kitiems darbais prisidėjusiems prie šventės kūrimo ir organizavimo ir techninių darbų. AČIŪ!

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply