Skip to main content
Apžvalgos

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas renginys „Laisvės šaukliai“ Skapiškyje

By 14 kovo, 2022No Comments

 

Kovo 11 -osios popietę Kupiškio Kultūros centro Skapiškio padalinyje vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas renginys „Laisvės šaukliai“. Renginio vedėja režisierė Vita Vadoklytė pasveikino susirinkusius ir skatino susimąstyti, kokia trapi yra Laisvė vykstančio karo Ukrainoje akivaizdoje, bei sugiedoti Tautišką giesmę.

Susirinkusius miestelėnus ir svečius per nuotolį pasveikino Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo akto signataras Leonas Apšega. Sveikinimo įraše signataras linkėjo sveikatos, sėkmės, sutarimo šeimose, gražaus artėjančio pavasario, derlingos vasaros, turėti viltį, gyventi savo vaikais ir anūkais, didžiuotis pasiektais darbais ir tikėtis, kad neramumai greitai baigsis. Sveikinimo žodį tarė Skapiškio parapijos klebonas Albertas Kasperavičius, kuris kvietė kiekvieną dieną nepamiršti maldos, ypač dabartiniu laikotarpiu. Skapiškio seniūnijos seniūnas Ričardas Kiaulėnas prisiminė nesprogusios aviacinės bombos bažnyčioje išminavimo istoriją , kurią skapiškėnai vertina kaip stebuklą. Seniūnas linkėjo visiems tokio vieningumo, koks dabar yra lietuvių solidarumas palaikant Ukrainą. Muzikinius kūrinius dovanojo Kupiškio Meno mokyklos kanklininkės Urtė Pelenytė ir Andrėja Vilimaitė bei jų mokytoja Loreta Venslavičienė.

Buvo rodomas dokumentinis filmas „Atgimimo kronika“. Tai filmas apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę, bei mūsų tautos Laisvės šauklius – Romą Kalantą, poetą Justiną Marcinkevičių, vienuolę Nijolę Sadūnaitę, kardinolą Vincentą Sladkevičių ir daugelį kitų šviesuolių iškeliavusių į Amžinybę.

Renginio pabaigoje skambėjo daugelio teatrinių ir dainuojamosios poezijos festivalių Skapiškyje dalyvio ukrainiečio Viktor Pašnyk bandūra atliekamas kūrinys „Mano Ukraina“.

Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio darbuotojai dėkoja visiems buvusiems kartu.

Nuotraukos kultūrinės veiklos vadybininkės Skaistės Bakanienės.

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply