Skip to main content
Apžvalgos

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos 101-osios metinės Kupiškyje

By 16 vasario, 2019No Comments

2019 m. Vasario 16-ąją atverstas naujas Valstybės atkūrimo dienos minėjimo šimtmečio puslapis. Šia proga Kupiškio miestas pilietiškai pasipuošė trispalvėmis, o šventinę dieną dar labiau puošė puikus oras ir ryškūs saulės spinduliai.
Vasario 16-osios minėjimas Kupiškyje pradėtas Šv. Mišiomis už Lietuvos valstybę ir jos žmones Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje, po kurių miestelėnai ir svečiai būrėsi prie Kupiškio kultūros centro, kur juos pasitiko Kultūros centro pučiamųjų orkestro (vad. Saulius Laucius) atliekamos melodijos. Čia įvyko trijų Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonija, nuaidėjo kariuomenės garbės salvės, kurias atliko Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios kuopos rinktinės Kupiškio kariai (kuopos vadas Boris Gembickij). Pilietinę akciją „Lietuvos ateities vizija“ pristatė Kupiškio Stasio Lozoraičio 5-osios kuopos šauliai. Visos jaunosios kartos šaulių vizijos simboliškai sudėtos į atminimo kapsulę ir perduotos Kupiškio etnografijos muziejui.
Susirinkusiuosius pasveikino ir vienybės, branginti laisvę bei prasmingų darbų Lietuvai palinkėjo Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas. Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazijai ir Kupiškio viešajai bibliotekai Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė padovanojo Vasario 16-osios akto kopijas.
Šventinis minėjimas persikėlė į Kupiškio kultūros centrą, kuriame buvo tęsiame įvairi ir įdomi šventinio renginio programa. Didžiosios salės fojė šventės dalyviai apžiūrėjo šiltą Birutės Simanavičienės, fotografų mėgėjų asociacijos „Fotoexpress.lt“ narės, portretų parodą „Gimę Vasario 16-ąją“, Didžiojoje salėje skambėjo jaukus ir kupinas vienijančių, prasmingų tautos dainų koncertas, kurį atliko Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kartu su operos solistų pora Kristina Zmailaite ir Edmundu Seiliumi. Nuostabus koncertas nepaliko abejingų, atlikėjams plojo pilna salė žiūrovų. Po koncerto savo proto jėgas išbandyti galėjo kiekvienas Kupiškio jaunimo centro organizuotame komandiniame žaidime „Protmūšis“. Vasario 16-osios minėjimo dienos programą užbaigė Donato Ulvydo filmas „Emilija iš laisvės alėjos“ ir susitikimas su aktoriumi Tauru Čižu.
Vasario 16-osios minėjimo renginių ciklą vedė Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, režisavo Nijolė Ratkienė.
Tespinduliuoja šis švarus istorijos šimtmečio puslapis vienybę, bendrystę, kūrybiškumą, saugumą bei meilę žmogui ir Lietuvai. Kiekvienas mes esame kūrėjas ir kuriame savo gyvenimą. Drauge kurkime ir tokią Lietuvą, kuri neš pasididžiavimą ateities kartoms. Su gimtadieniu, Lietuva!

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio