Skip to main content
Apžvalgos

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas renginys „Skapiškio gaudžia varpai…“

By 17 vasario, 201826 vasario, 2018No Comments

Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinys šviesiai ir prasmingai minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.
Šventės išvakarėse, įsijungdami į Lietuvos akciją „Ačiū“, Kupiškio KC Skapiškio padalinio kultūrinės veiklos vadybininkas Valdas Bačanskas ir režisierė Vita Vadoklytė bei Skapiškio seniūnijos seniūnas Valdas Juškevičius aplankė Notigalės pelkėje esantį partizanų bunkerį, jame iškėlė trispalvę ir uždegė žvakutę partizanų atminimui. Nepaprastas buvo pojūtis praeiti netrumpą atstumą pėsčiomis kažkada pramintu partizanų taku Notigalės ežero pakrante ir klaidžiu mišku…
Vasario 16- ąją nuo ryto, prisijungus Skapiškio bendruomenės pirmininkei Romai Bugailiškienei ir Skapiškio vaikų ir jaunimo teatro studijos „Ku-kū“ aktoriukams Orintai Aleknaitei ir Ignui Broneikai, buvo aplankytos dar kelios Lietuvos istoriją menančios Skapiškio seniūnijos vietos ir ten buvo iškeltos Lietuvos valstybės vėliavos: Skapiškio geležinkelio stotyje (iš čia buvo vežami tremtiniai), ministro pirmininko Antano Merkio paminklas Bajorų kaime, Brolių Petro ir Stasio Pundzevičių tėviškė Laibiškių kaime, koplytėlė Blaivybės sąjūdžiui atminti Skapiškyje.
12.30 val. širdis veriančiais dūžiais Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) bažnyčios ir Skapiškio varpinės, papuoštos trispalvėmis vėliavomis, varpų skambėjimas įsiliejo į Lietuvos varpų gausmą. Po jų – Šv. Mišios Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) bažnyčioje prasidėjo Lietuvos himnu. Po Šv. Mišių ir entuziastingas jaunimas, ir vyresnieji, pasiramsčiuodami lazdelėmis, lydimi Skapiškio parapijos klebono Alberto Kasperavičiaus, patraukė prie Skapiškio miestelio aikštėje besipuikuojančio Nepriklausomybės ąžuolo. Prie ąžuolo visi apsikabino ir nusifotografavo ir… keliavo toliau – į Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio didžiąją salę, kur Skapiškio teatro „Stebulė“ aktoriai jautriai suvaidino spektaklį „Lietuvybės lopšys“, skirtą kunigo švietėjo Jono Katelės, priešaušriu vedusio į Lietuvos nepriklausomybę, atminimui (režisierė Vita Vadoklytė). Visi žiūrovai ir vaidintojai buvo papuošti šventine atributika – trispalvėmis rankų darbo pynutėmis.
Vėliau Lietuvos gimtadienio dalyviai ir svečiai persikėlė į šiltą, jaukią pramogų salę. Ten vyko jubiliejiniai pašnekesiai prie atsineštų lietuviškų vaišių stalo, dainavo Kupiškio KC Naivių laisvalaikio salės moterų ansamblis „Obelėlė“ (vadovė Irena Jėčiuvienė), lietuvišku kulinariniu paveldu vaišino Kupiškio KC Laičių padalinys.
Skapiškio bibliotekininkė Roma Bugailiškienė kruopščiai surinko ir pristatė 100 senųjų Skapiškio miestelio nuotraukų, o režisierė Vita Vadoklytė grįžo į dabartinius laikus ir surengė 100 teatrinės veiklos nuotraukų peržiūrą – viktoriną „Kuo garsus Skapiškis pastarąjį ketvirtį amžiaus?“.
Gražiai, jaukiai, turiningai ir prasmingai skapiškėnai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Visus šildė ne tik Lietuvos laukų žolelių arbata, bet ir nuoširdus bendravimas, atidumas ir pagarba vieni kitiems bei mūsų miestelio istorijai… Istoriją kuriame patys. Norisi palinkėti, kad visus darna ir vienybė lydėtų ne tik švenčių metu, bet ir kasdienybėje.
Renginio organizatoriai: Kupiškio KC Skapiškio padalinys, Kupiškio KC Skapiškio padalinio Naivių laisvalaikio salė, Kupiškio KC Laičių padalinys, Skapiškio bendruomenė, Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) bažnyčia, Skapiškio biblioteka.

 

Kupiškio KC Skapiškio padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio