Skip to main content
Apžvalgos

Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 100-metis Juodpėnuose

By 20 vasario, 2018No Comments

   Šventiniai vasario 16- osios renginiai Juodpėnuose prasidėjo akcija „Ačiū“.  Jos dalyviai įteikė Lietuvos Respublikos trispalvę obonietei, buvusiai tremtinei,   Elenai Minkevičienei, už nuoširdų tikėjimą Lietuvos laisve. Močiutė pasidalino prisiminimais, kaip kartu su vyru tremtyje,  vasario 16-ąją su ašaromis akyse, paslapčia, nors trumpam,  iškeldavo trispalvę. Lietuvos Respublikos trispalvę susirinkę juodpėniečiai iškėlė ir  prie kaimo šviesuolio, knygnešio Kazimiero Spaičio gimtosios sodybos Juodpėnų kaime. Pilietinės akcijos dalyviai aplankė žymaus botaniko, augalų fiziologo, akademiko, habilituoto biomedicinos mokslų daktaro Alfonso Merkio tėviškę Puožo kaime, o vėliavą įteikė sodyboje gyvenančiai akademiko seseriai  Janinai Jūraitei – Nedveckienei. Akademiko sesuo labai džiaugėsi  dovana. Pažadėjo, kad ši vėliava bus iškelta  sodyboje per visas valstybinės šventės.

   Vidurdienį juodpėniečiai rinkosi prie savo koplytėlės varpinės ir skambindami varpu prisidėjo prie visų Lietuvos varpų gausmo, taip sveikindami nepriklausomą valstybę šimtmečio proga.

   Nuotaika buvo puiki ir visi susirinkusieji patraukė į tą vietą, kur 1928 m.,  nepriklausomybės 10-mečiui kaimo jaunimas buvo pastatęs kryžių. Kryžius stovėjo pačiame dabartinio kelio Kupiškis-Šimonys-Adomynė viduryje, todėl susirinkusieji nusifotografavo prie 1990 m. pastatyto kryžiaus, kuris stovi netoli senojo  kryžiaus vietos.

  Kokia gi šventė be koncerto… Į Juodpėnų laisvalaikio laisvalaikio salę susirinkę švęsti juodpėniečiai rašė palinkėjimus Lietuvai ateinančiam šimtmečiui. Palinkėjimai – laiškas bus rašomas iki liepos 6-osios, todėl būtent tą dieną paskaitysime ir lauksime tų palinkėjimų išsipildymo. Buvusi istorijos mokytoja Bronė Tručilauskienė apžvelgė Lietuvos nepriklausomybės kelią iki mūsų dienų, o kaimo  bendruomenės pirmininkė  Giedrutė Murnikovienė pasveikino visus susirinkusiuosius posmais. Laisvalaikio salės moterų ansamblis „Juodupėlė“, vadovaujamas Sigito Malinausko,   dainavo dainas  apie gimtąjį kraštą.

   Dar ilgai žmonės nesiskirstė, niekur  niekas  neskubėjo, kalbėjo apie tai kas jiems yra Lietuva, kuo svarbus savo kaimas, savi namai. Ant stalo garavo arbata ir kvepėjo suneštinės-liaudiškos  vaišės. Tą dieną tikrai jautėsi vienybė, kurios mums kartais labai pritrūksta.

Juodpėnų laisvalaikio salės informacija

Nuotraukos Sigito Malinausko

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply