Skip to main content
Apžvalgos

Literatūrinė – muzikinė popietė ,,Dvi moterys – dvi mūzos“ Lukonyse

By 10 gruodžio, 201613 gruodžio, 2016No Comments

Gruodžio 10 d. popietę lukoniečiai rinkosi į buvusios  mokyklos salę, į popietę susitikti su kraštiete B. Zaborskyte – Jasinskiene ir jos dukra  E. Petruliene. Mama ir dukra pristatė savo poezijos knygas: ,,Bėgantis laikas“ – tai trečioji B. Zaborskytės – Jasinskienės knyga ir pirmoji E. Petrulienės – knyga ,,Renkuosi gyvenimą“.

,,Ypatingą kvapą per metų eigastį atsineša Tėviškė – garsai, vaizdai, nutikimų nuotrupos iš vaikystės, jaunystės ir išlikę žmonių veidai… Čia vaizduotėje pasirodantys per atskiras skaidulas ,įvykius bei įspūdžių fragmentus. Visa tai perleista per asmeninių išgyvenimų prizmę, štai kodėl tie prisiminimai jautrūs, tokie subtilūs, tokie keistai ir nevienareikšmiškai susipynę, sumišę. Labai jautru susitikti  su savo krašto žmonėmis: emocijos liejasi per kraštus,  ašaros spaudžia gomurį ir širdis tankiau trankosi. Akyse stovi gimtieji Terpeikiai, tėvų vienkiemis ant kalno, prigludęs prie Lėvens krantų ir Lukonys – centras, kur buvo mūsų kolūkis… Salė pilnutėlė žmonių, matytų veidų, nuo metų tekmės man jau priblukusių… Per visą renginį mus lydėjo, lyg kokia tauri šviesa, jaukus namų kvapas ir skaidrus kapelijos skambesys iš glūdumos-priartinęs mus abi prie mano gimtinės durų slenksčio…“,– kalbėjo popietės viešnia  B. Zaborskytė – Jasinskienė.

Eilėraščius skaitė bibliotekininkė Loreta Aleksiejūnienė. Smagius pasakojimus, iš vienos raidės, skaitė Violeta Kunskienė. Netrūko ir muzikos. Popietės svečiai šį kartą buvo trys muzikuojančios Panevėžio krašto šeimos. Viena iš jų – armonikierė Vida Jonušienė su vyru Vytautu, laimėjusi stilingiausios armonikierės titulą Panevėžio r. Miežiškiuose. Popietės pabaigoje vieni kitiems linkėjome gražaus ir prasmingo artėjančių švenčių laukimo. Juk niekas taip nesuartina žmonių, kaip buvimas kartu ir klausymasis paprastų, visiems suprantamų  eilėraščių  bei skambių melodijų…

 

                        Lukonių padalinio kultūrinės veiklos vadybininkės Violetos Kunskienės informacija

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio