Skip to main content
Apžvalgos

Mėgėjų teatrų festivalis „Aukštaitijos rampa“. Antroji diena.

By 19 lapkričio, 2022No Comments

Antrąją mėgėjų meno teatrų festivalio „Aukštaitijos rampa“ dieną žiūrovams buvo pristatyti net penki labai skirtingi, be galo jausmingi, pilni asociacijų ir svajonių spektakliai.

Rokiškio kultūros centro liaudies teatro spektaklis „Šepką atradau aš“ papasakojo žymiausio Lietuvos dievdirbio Liongino Šepkos istoriją. Išskirtinė asmenybė, savo keistu gyvenimo būdu aplinkiniams kėlusi baimę, net agresiją, patyrusi sovietinės valdžios prievartą, siekį suniveliuoti, palaužta ir vėl pakilusi. Vieni matė jame dėmę ant švarios sovietinės paklodės, kiti genialų išskirtinumą, visišką atsidavimą vidiniam gyvenimui ir kūrėjo vizijoms, gaivališką ir niekur nematytą, unikalų kūrybos braižą. Režisierė Neringa Danienė.

Kupiškio KC Skapiškio padalinio mėgėjų teatro „Stebulė“ spektaklis „Nulaužytų šakų giesmės“ supažindino žiūrovus su rašytojo, žurnalisto, tremtinio Jurgio Usinavičiaus (Napalio Augulio), kuris buvo ištremtas iš Skapiškio apylinkių, kūryba. Rašytojo prisiminimuose atgijo jo tėvo, partizanų būrio vado Alfonso Augulio bei jo šeimos istorija. Scenarijaus autorė ir režisierė Vita Vadoklytė.

Pasvalio Gintaro Kutkausko teatro spektaklis pagal Vytautą V. Landsbergį

Angelų pasakos“ – spektaklis šeimai. Tai pasakojimas apie žemėje gyvenančius angelus, kurių pagrindinis darbas – sekti pasakas, kurios vėliau įsikūnija žemėje. O kokias pasakas seka angelai, toks gyvenimas ir būna žemėje… Pasakas mėgsta sekti ir kadaise angelu buvęs, bet puolęs angelas Liuciferis. Spektaklio režisierė Ramutė Uždavinienė.

Kupiškio kultūros centro Unės Babickaitės teatro poezijos spektaklis „Vėjo mylimoji“ sukurtas pagal kraštietės Giedrės Murnikovienės poeziją. Tai subtilus poetinis pasakojimas apie moterį, jos vienatvę, ilgesį, liūdesį, nuoskaudas, džiaugsmus, lūkesčius, nutylėjimus, ieškojimus ir atradimus. Spektaklio režisierius Jonas Buziliauskas. Smagu, kad spektaklio pažiūrėti atvyko ir pati poetė Giedrė.

Utenos Kamerinio teatro komedija „Piršlybos“ – komiškas spektaklis atskleidžiantis tuščias žmonių ambicijas ir bereikšmius principus. Visa tai išprovokuoja absurdiškiausias situacijas, kurios veda į nesusikalbėjimą, konfliktus ir nutolimą nuo esminių vertybių. Kita vertus pasirodo, kad nuo principo iki šeimyninės laimės, tik vienas žingsnis. O kas pasakė, kad aštriai ir iš išskaičiavimo negali prasidėti meilė. Spektaklio režisierius Šarūnas Kunickas.

Pasibaigus spektakliams kaip pirmą, taip ir antrą festivalio dieną vyko režisūrinė spektaklių analizė ir aptarimas.

Dėkojame aktoriams, režisieriams, ekspertams, teatro mylėtojams už kartu praleistą laiką ir labai tikimės, kad su jūsų palaikymu taip gražiai šiais metais prasidėjęs festivalis gyvuos dar ne vienerius metus.

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio