Skip to main content
Apžvalgos

Metų ratui apsisukus į Laičius sugrįžo sūrių šventė

By 27 spalio, 2018No Comments

   Kiekvienas miestas ar miestelis turi kuo pasididžiuoti. Laičiai – ne išimtis. Rodos visai nedidelis kaimas, tačiau turintis gilias sūrių gaminimo tradicijas, kasmet surengia puikią šventę, sutraukiančią pačias išmintingiausias šeimininkes ir sūrių gerbėjus, kurias paskatina ir sukviečia rūpestingoji Kupiškio kultūros centro Laičių padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Jelena Valkauskienė.

   Spalio 27-ąją Laičių padalinyje tradiciškai surengta šventė „Ir sudėjau skanų sūrį”, kurios vedėjomis tapo šaunus Violetų duetas – Kupiškio kultūros centro Lukonių laisvalaikio salės kultūrinės veiklos vadybininkė Violeta Kunskienė ir Noriūnų laisvalaikio salės meno vadovė Violeta Laucienė. Ant šventinio stalo atgulė net trylika sūrų, o išskirtinius savo gaminius pristatė: Zita Vilimienė ir Alvyda Palacenskienė iš Adomynės, Angelė Kovienė iš Naivių bei Laičių kaimo gaspadinės – Birutė Širkevičienė, Violeta Mikalauskienė, Aušra Antanaitienė, Aušra Raupienė, Irena Sliekienė ir Asta Tarozienė. Sūrius vertinimo ir jiems nominacijas įteikė tryjų asmenų komisija, kurios pirmininke buvo išrinkta Skapiškio seniūnijos Laičių seniūnaitijos seniūnaitė Žydra Andrijauskienė. Garbingiausio sūrio „Šimtmečio” nominaciją iškovojo Violeta Mikalauskienė  

   Vieną skaniausių švenčių papildė ir muzikinis koncertas. Scenoje pasirodė Kupiškio kultūros centro Naivių laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „Obelėlė” (vad. Irena Jėčiuvienė), Subačiaus padalinio merginų vokalinis ansamblis „Smile” (vad. Irena Jėčiuvienė) ir svečių kolektyvas – Rokiškio r. Panemunėlio mokyklos – kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gaja” (vad. Stanislovas Sabaliauskas).

   Šventėje dalyvavo ir susirinkusius pasveikino Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Kupiškio rajono savivaldybės tarybos nariai Algirdas Notkus ir Augenijus Cesevičius.

   Nuotaikingas renginys netrūko prabėgti, tačiau jam pasibaigus visi susirinkę leidosi į sūrių ragavimo kelionę ir tradiciškai liko maloniai nustebinę savo gomurius.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio