Skip to main content
Apžvalgos

Moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Tokia esu“

By 3 spalio, 2021No Comments

 Spalio 3 d. Kupiškio kultūros centre vyko III – iasis Šiaurės Lietuvos moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Tokia esu“. Daina – neatsiejama lietuviškos tapatybės ir kultūros dalis, gal todėl ir mėgėjų meninėje veikloje vyrauja  vokalinio žanro kolektyvai. Dainuoti drauge – tai ne tik didelis malonumas, bet ir galimybė tobulėti, augti kaip asmenybėms. Tad, visai ne atsitiktinai, o motyvuotai ir pagrįstai mintis sukviesti dainuojančias Šiaurės Lietuvos moteris į pirmąjį festivalį „Tokia esu“ kilo ilgametei choro vadovei, pedagogei ir vargonininkei Viktorijai Morkūnienei. Galimybė visoms susitikti, drauge padainuoti, pasimokyti vienoms iš kitų buvo suteikta 2018 m., kuomet Biržuose, minint Lietuvos valstybės 100 – tį ir įvyko pirmasis Šiaurės Lietuvos moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Tokia esu“.  Festivalyje dalyvavo chorai ir vokaliniai ansambliai iš Rokiškio, Biržų, Kupiškio, Pakruojo ir Panevėžio rajonų. Pasibaigus festivaliui kilo idėja organizuoti jį kasmet vis kitame rajone, taip įprasminant chorinio ir vokalinio muzikavimo svarbą, skatinant vokalinio meno plėtrą bei sklaidą regionuose. Chronologiją pakoregavo kilusi pandemija, todėl kupiškėnai viešnias galėjo priimti tik šiemet.

Kupiškyje vykusiame festivalyje dalyvavo: Biržų KC moterų choras „Agluona“, Biržų KC moterų vokalinis ansamblis, vadovė Viktorija Morkūnienė; Rokiškio KC moterų choras „Medeina“, vadovė Giedra Markevičienė; Linkuvos KC moterų choras „Mūša“, vadovas Methardas Zubas; Kupiškio KC moterų vokalinis ansamblis „Versmė“, vadovė Nidija Sankauskienė; Anykščių KC moterų vokalinis ansamblis „Volungės“, vadovė Jurgita Baldauskienė.

Kolektyvai atliko solines programas ir bendrų dainų programą, kurioje skambėjo klausytojų ir atlikėjų pamėgtos lietuviškos chorinės klasikos dainos: „Lietuva“ – Galinos Savinienės muzika, žodžiai Justino Marcinkevičiaus. Dirigavo Nidija Sankauskienė; „Už Raseinių ant Dubysos“ – Juozo Naujalio muzika, žodžiai Maironio. Dirigavo Giedra Markevičienė; „Vasaros šokis“ – Benjamino Gorbulskio muzika, žodžiai Alekso Dabulskio. Dirigavo Viktorija Morkūnienė; „Lietuva brangi“ – Juozo Naujalio muzika, žodžiai Maironio. Dirigavo Methardas Zubas. Iš kupiškėnų festivalio estafetę perėmė Linkuvos KC moterų choras „Mūša“.

Festivalio programą stebėjo Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė ir rajono savivaldybės vicemeras Augenijus Cesevičius. KC direktorė festivalio kolektyvams įteikė padėkos raštus, simbolines dovanėles, na, o vicemeras padovanojo kiekvienam kolektyvui po saldžią dovanėlę. Linkėdami festivaliui sėkmingai augti, dalyviai atsisveikino iki kitų metų.

 

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio