Skip to main content
Apžvalgos

Naujo gaisrinės pastato atidarymas Kupiškyje

By 15 liepos, 201619 liepos, 2016No Comments

Liepos 15 d. Kupiškyje, Energetikų gatvėje, pastato, pažymėto septintu numeriu kieme vyko  tikras sujudimas. Kupiškėnai ugniagesiai gelbėtojai ruošėsi naujojo pastato atidarymo ceremonijai: laukė atvykstančių svečių ir nerimastingai dairėsi į dangų, kad tik neprapliuptų lietus ir nesutrikdytų viso, iš anksto numatyto scenarijaus. Lietus šį kartą nepakeitė įvykių eigos,į šventę  rinkosi svečiai, miestelėnai, pakilią nuotaiką kūrė Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Sauliaus Lauciaus. Ceremonijos eigą šiek tiek pakoregavo pats gyvenimas. Renginio vedėjai: Kupiškio kultūros centro režisierė Vilija Morkūnaitė ir Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Greičius renginį pradėjo pakviesdami visus susirinkusius tylos minute  pagerbti žuvusius  Prancūzijoje  neseniai įvykdyto teroro akto metu.

Po tylos minutės prasidėjo iškilmingoji renginio dalis. Renginio vedėjai pristatė atvykusius svečius, kurių buvo išties nemažai: tai Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie vidaus reikalų ministerijos  direktorius, vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Vygandas Kurkulis, Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Algirdas Rudys, Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Kupiškio  dekanas Mindaugas Kučinskas, LR Seimo narys Ričardas Sargūnas ir kiti.

Nuskambėjus Lietuvos respublikos himnui, svečiai sakė sveikinimo kalbas, teikė įkurtuvių dovanas ir apdovanojimus.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas kalbėdamas paminėjo, kad jam šiek tiek apmaudu, kad gyvenat jau trečią dešimtmetį laisvoje nepriklausomoje Lietuvoje, mums vis dar išskirtiniu įvykiu tampa naujų patalpų atidarymas, nes priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kasdienybėje – tai nėra toks dažnas reiškinys. Po sveikinimo žodžių ministras kupiškėnams ugniagesiams įteikė simbolinį raktą nuo naujųjų valdų. Raktas, pasirodo ne toks jau paprastas, o tikra kopija istorinio  rakto, archeologų surasto  Kernavės teritorijoje. Minsistras įteikė  padėką  savanoriui ugniageiui  Žygimantui Pirtinui, kuris pirmasis liepos 7 d. atskubėjo į gaisro vietą Kupiškio rajone, gavęs pranešimą bendruoju pagalbos telefonu.

Sveikinimo estafetę  perėmė  PA ir GD prie vidaus reikalų ministerijos direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis. Pagyręs kupiškėnus ugniagesius už tai, kad gerai atlieka savo pareigas ir gali būti pavyzdžiu kitiems, įteikė apdovanojimus. Už gerą tarnybą buvo apdovanotas ir Virginijus Greičius, Panevėžio PGV Kupiškio PGT viršininkas, kiti ugniagesiai gelbėtojai.

Renginio vedėjai užsiminė, kad ką tik kalbėjęs svečias turi ir dar vieną dovaną, kuri pati turėtų įvažiuoti į kiemą. Orkestrui užgrojus maršą, visi susžiuro į kiemo vartus, laukadami kas gi atvažiuos. Ir koks buvo nustebimas, kai į kiemą įvažiavo vos ne trofėjinis motociklas, o iš jo iššokusi panelė pareiškė, kad jie, tai gaisrinių pergabenimo tarnyba ir kupiškėnams atgabeno ilgai lauktą dovaną-gaisrinę autocisterną, kurios techninės charakteristikos tiesiog įspūdingos: vandens cisternos talpa – 10 000 litrų, vandens siurblio našumas – 100 litrų per sekundę. 25  Tokias specializuotas mašinas gavo  Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai, tarp jų ir kupiškėnai. Autocisternos rakteliai buvo įteikti ministrui Tomui Žilinskui, o jis juos perdavė  Kupiškio ugniagesiui gelbėtojui.

Po šios linksmos atrakcijos toliau buvo sakomos sveikinimo klabos ir teikiamos simbolinės įkurtuvių dovanos. Kupiškio rajono meras taip pat džiaugėsi, kad galų gale iš senosios žydų pirties gaisrinė tarnyba išsikelia į naujas modernias patalpas ir kaip miesto vadovas pažadėjo pasirūpinti, kad ir visi privažiavimo keliai būtų sutvarkyti. O, kad naujose patalpose būtų jaukiau, padovanojo vešlią gėlę.

Geros tarnybos visuomenės labui linkėjo ir Panevėžio APGV viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Algirdas Rudys. Linkėdamas ugniagesiams kuo mažiau gaisrų, padovanojo jiems šachmatus, kad laisvu nuo gaisrų gesinimo metu turėtų kuo užsiimti. Taip pat buvo teikiami apdovanojimai.

Po visų sveikinimo kalbų Kupiškio dekanas Mindaugas Kučinskas pašventino naująją techniką, naujas patalpas, palaimino ugniagesius ir visus susirinkusius ir palinkėjo ugniagesiams, visada išvengti ugnies keliamo pavojaus, bet drąsiai pulti į Dievo žodžio „kaitrias liepsnas“ ir padovanojo ugniagesiams Naująjį Testamentą. Po dvasinio sutvirtinimo garbingi svečiai buvo pakviesti perkirpti simbolinę juostelę ir visi susirinkusieji sugužėjo apžiūrinėti naujųjų gaisrinės valdų.

Ugniagesiai kieme demonstravo savo meistriškumą, gesindami degantį aliejų, visiems norintiems demonstravo specialiąją įrangą, fotografavosi su vaikais. Ekstremalių pojūčių mėgėjai, o tokių netrūko, auto kopėčių pagalba buvo iškelti į 35 metrų aukštį, iš kur galėjo pasigrožėti Kupiškio panorama ir pasidaryti unikalių  asmenukių.

Kupiškio kultūros centro režisierės Vilijos Morkūnaitės informacija

Nuotraukos Vigitos Žiūkaitės

 

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply