Skip to main content
Apžvalgos

Netradicinio sūrio šventė Adomynėje

By 18 spalio, 2022No Comments

Šiltą rudens vakarą – spalio 14 d. adomyniečiai ir svečiai rinkosi į Adomynės dvarą. Čia vyko smagi Netradicinio sūrio šventė. Kas yra lietuvių virtuvėje tradicinis sūris niekam ne paslaptis. Tai baltas varškės sūris. O štai netradicinis sūris gali būti pagamintas iš įvairiausių vaisių, būti pagardintas pačiais netikėčiausiais įdarais. Šventė prasidėjo šaunių gaspadinių – sūrio gamintojų prisistatymu. Suintrigavusios pasakojimais apie savo sūrius, gaspadinės paruošė įspūdingą sūrių parodą. Kad intriga ilgiau išliktų, sūrių degustacija vyko po puikaus Kupiškio KC Noriūnų padalinio moterų vokalinio ansamblio „Naktakė“ (vad. Irena Jėčiuvienė) koncerto. Po ansamblio pasirodymo renginio vedančioji – Šimonių padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Irmina Puipaitė-Blaževičienė pakvietė visus paragauti sūrių ir išrinkti saldžiausią, pikantiškiausią, rudeniškiausią, margiausią, mamos sūrį, kvapniausią, sūrį mylimiesiems ir, žinoma Dvaro sūrį. Šventės dalyviai ragavo sūrius ir stebėjosi sūrių gamintojų išmone. Sūriai labai skirtingi – ir saldūs, ir sūrus, ir margi, ir balti, pagardinti vaisiais, riešutais, šokoladu ar kumpiu, pagaminti ne tik iš varškės, bet ir iš vaisių. Už visus sūrius buvo balsuojama, o kol balsai buvo skaičiuojami, smagiomis dainomis šventės dalyvius džiugino Anykščių kultūros centro Viešintų skyriaus kapela „Vingerinė“ (vad. Robertas Raišelis). Po puikaus kapelos pasirodymo buvo paskelbtos sūrių nominacijos. Saldžiausio sūrio nominaciją laimėjo Alvyda Palačenkienė, pikantiškiausio – Zita Jakutienė, rudeniškiausio – Danutė Juknevičienė, margiausio – Jolanta Jazavitienė, mamos sūrio – Danutė Čiurlienė, kvapniausio – Rima Lapenienė, sūrio mylimiesiems – Genutė Matiukienė. Dvaro sūrio nominaciją pelnė Birutė Karlinskienė. Adomynės bendruomenės pirmininkė Arevik Babajan įteikė sūrininkėms raštus, liudijančius apie suteiktą nominaciją ir padovanojo po atminimo dovanėlę.

Džiaugiamės šventėje dalyvavusiais ir dėkojame už nuotaikingus sveikinimus Kupiškio rajono savivaldybės merui Dainiui Bardauskui, Kupiškio rajono savivaldybės tarybos nariui Vidmantui Paliuliui, Šimonių bendruomenės pirmininkei Laimai Bubinienei, Juodpėnų bendruomenės atstovei Aušrai Mykolaitienei.

Už koncertą dėkojame atlikėjams ir jų meno vadovams, Adomynės bendruomenei ir pirmininkei Arevik Babajan už bendradarbiavimą, dvaro šeimininkei Virginijai Pakalniškienei už šiltą priėmimą, sūrininkėms už įspūdingų skonių sūrius. Dėkojame Kupiškio socialinių paslaugų centro globos koordinatorei – padalinio vedėjai Aušrai Mykolaitienei už aktualią informaciją apie globą.

Šimonių padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio