Skip to main content
Apžvalgos

„Netradicinio sūrio šventė“ Adomynėje

By 4 spalio, 20217 spalio, 2021No Comments

Spalio 2 d. Adomynėje vyko 18-oji Netradicinio sūrio šventė“, kurią įgyvendino Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinio komanda kartu su Adomynės bendruomene.

Ruduo – spalvingas metų laikas. Medžiai nusidažo įvairiomis spalvomis; jie žaižaruoja, sukasi ir plaikstosi vėjyje. Ruduo Adomynės bendruomenei neatsiejamas nuo jau tradicine tapusios ,,Netradicinio sūrio šventės“. Už tai turime padėkoti Adomynės bendruomenės pirmininkei Virginijai Pakalniškienei, kuri teikė projektą „Tradicinis renginys sutelkia ir vienija“ Kupiškio rajono savivaldybei. Šis projektas atitiko reikalavimus ir jo įgyvendinimui buvo suteiktas dalinis finansavimas.

Ruduo džiugina derliumi, o Adomynės žmonės – dvaro virtuvės patiekalu – sūriu. Dvaro virtuvė neįsivaizduojama be sūrio. Jį mokėjo slėgti kiekviena dvaro gaspadinė. Tačiau tiek rūšių sūrių, kiek šiais laikais sugeba sugalvoti šeimininkės, tikriausiai nė vienas nebūtų regėjęs. Visi ragavo, skanavo, balsavo ir skyrė nominacijas labiausiai patinkančiam sūriui. Išsirinkti buvo nelengva, nes teko degustuoti net 11 skirtingų sūrių. Suskaičiavus balsavimo rezultatus iš sūrių būrio išrinkti du sūriai lyderiai, kuriuos pagamino Zita Jakutienė (suteikta skaniausio Dvaro sūrio“ nominacija) ir Rima Lapienienė (suteikta skaniausio ,,Rudeninio sūrio“ nominacija). Adomynės bendruomenės pirmininkė nominantams teikė dovanas, o svečiai, Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius ir Šimonių seniūnijos vyriausioji specialistė Zita Jakutienė negailėjo gražių žodžių, šiltų linkėjimų ir simbolinių dovanų.

Šventės dalyviai mėgavosi šokiais ir dainomis. Dėkojame Kupiškio kultūros centro pagyvenusiųjų tautinių šokių kolektyvui ,,Susiedai (vad. Irmina Puipaitė-Blaževičienė), Kupiškio KC Skapiškio padalinio mišraus ansamblio (retro grupei) Alkasalis, Kupiškio KC Šimonių padalinio moterų vokaliniams ansambliams Šilagėlė, Juodupėlė bei duetui ,,VirGina“ (vad. Virginija Skupienė). Dėkojame Dominykai Malinauskaitei ir Sigitui Malinauskui už muzikinius kūrinius, šeimininkėms – už pristatytus savo mėgstamus sūrius, žiūrovams – už aplodismentų gausą ir geros nuotaikos dozę, KC Šimonių padalinio kultūrinės veiklos organizatorei Renatai Pertusevičienei bei kultūrinės veiklos vadybininkei Irminai Puipaitei-Blaževičienei už ,,Netradicinio sūrio šventės“ organizavimą ir įgyvendinimą.

Tie kas pražiopsojo – belieka gailėtis ir laukti kitais metais vyksiančios ,,Netradicinio sūrio šventės“.

Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinio informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio