Apžvalgos

Nušvito Kupiškio miesto žaliaskarė

By 11 gruodžio, 2017 No Comments

   Su pirmaisiais žiemos dienų akordais Lietuvos didžiuosiuose miestuose sužibo ir Kalėdų eglės. Kupiškio miestas į savosios žaliaskarės įžiebimo šventinį koncertą ir kalėdinę mugę žiūrovus bei svečius sukvietė gruodžio 9 d.

   Šiais metais kalėdinė eglutė Kupiškyje nušvito kiek neįprastoje vietoje. Kiekvienais metais būrys kraštiečių sugūžėdavo į centrinę Lauryno Stuokos – Gucevičiaus aikštę, tačiau dėl pradėtų jos rekonstravimo darbų, didžiausias miesto Kalėdų simbolis persikėlė prie Kupiškio kultūros centro. O mes galime tuo tik pasidžiaugti, nes dabar esame ne tik kultūros centras – židinys, bet ir kalėdinės dvasios švyturys.

   Šeštadienio rytas prasidėjo kalėdine muge, kuri vyko Kultūros centro prieigose ir viduje. Vitražų salėje buvo galima įsigyti kraštiečių auksarankių dirbinių, kepinių, medaus. Džiugu, kad šiais metais prie mugės prisijungė Antašavos miestelio bendruomenė, Naivių kaimo bendruomenė ir Lietuvos ūkininkių draugijos Kupiškio r. „Sodžiaus“ skyrius. Atvykę prekybininkai įsikūrė Kultūros centro kieme. Susirinkusius į mugę gerumu ir rūpesčiu dalintis kvietė „Maltiečių sriuba“, kurie surinktas aukas skiria vienišiems ir sunkiai sergantiems senoliams.

   Nuo 16 val. prasidėjo teatralizuotas koncertas, kurio sumanytoja – režisierė Vilija Morkūnaitė. Šventinėje programoje pasirodė: Kupiškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija, Kupiškio kultūros centro jaunių šokių grupė „Šėltinis”, Kupiškio kultūros centro šokio studijos „Račiupėlis“ merginos ir jaunimas, Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestras, Kupiškio L. Stuokos – Gucevičaus gimnazijos šokio teatras „Una“, šokių studija „Reflex“, Kupiškio P. Matulionio progimnazijos  ir Kupos pradinio ugdymo skyriaus vaikų ansambliai. Šventinius palinkėjimus žiūrovams ir jų šeimoms skyrė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, mero pavaduotojas Aurimas Martinka ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

   Išaušus ilgai lauktai akimirkai, eglutės įžiebimui, su žiūrovų pagalba ją sužibėti privertė rajono meras. Šventinio vakaro dangų papuošė ryškiaspalviai fejerverkai, kuriuos dovanojo UAB „Klaipėdos nafta“ ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) Kupiškio skyrius.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply