Skip to main content
Apžvalgos

Paminėta 80-oji Gedulo ir vilties diena

By 14 birželio, 202117 birželio, 2021No Comments

Savaitė pradėta su mūsų šaliai atmintina data – jubiliejine Gedulo ir vilties diena. Jau 80 metų prisimenami tremtyje žuvę ir išgyvenę lietuviai. Jubiliejinis minėjimo renginys prasidėjo Kupiškio geležinkelio stotyje, kur į istorinių prisiminimų ir kalbų, tremtinių pavardžių skaitymų pynę įsijungė rajono mažieji – Kupiškio P. Matulionio progimnazijos 1b klasės mokiniai, kurie buvusiems tremtiniams, jų šeimų atstovams padovanojo piešinius su palinkėjimais. Renginyje dalyvavo ir Kupiškio šauliai, vadovaujami Dariaus Barono. Simboliškai, pravažiavus traukiniui, susirinkusieji bėgius užklojo gėlių jūra. Vėliau renginys persikėlė į miesto aikštę, kurioje po tylos minutės, skirtos tremtinių atminimui, buvo tęsiama akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Parodyta ir meninė instaliacija, kurios metu uždegta žvakelė kiekvienam Kupiškio krašto žuvusiam tremtiniui (2000 vnt.). Tradiciškai aplankyti bei gėlėmis pagerbti Algimanto apygardos partizanams sukurtas Henriko Orakausko paminklas bei šalia jo esantis paminklas partizanams. Minėjimo dieną vainikavo Birutės Mar spektaklis, pagal autorės tėvų ir kitų 1941-1956 m. Lietuvos tremtinių Sibire prisiminimus.

Pavardžių skaityme dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės administracija, Kupiškio rajono tarybos nariai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kupiškio skyrius, Kupiškio kultūros centro ir kitų kultūros įstaigų darbuotojai, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokiniai, svečiai ir savanoriai. Per visą dieną nuskambėjo daugiau kaip 2500 kraštiečių pavardžių.

Gedulo ir vilties dienos renginių ciklą birželio 11-14 dienomis organizavo Kupiškio kultūros centro režisierė Vilija Morkūnaitė. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

Kupiškio kultūros centro informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio