Skip to main content
Apžvalgos

Poezijos ir dainų mylėtojų susitikimas Subačiuje

By 20 kovo, 201611 gegužės, 2016No Comments

P1100364

Jei tavo širdyje daina suskambo,
Mintis graži pražydo eilėmis –
Pažvelki į pavasarinį dangų
Ir su draugais dalinkis tu jomis…

(A.Žvikas)

Saulėtą Verbų sekmadienį į Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro Subačiaus padalinį rinkosi žmonės. Čia kartu su bibliotekos vedėja Audrone Bukiene bei gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vita Špokauskiene organizuota popietė „Kiekvienas gali prabilti eilėmis“.

Joje svečiavosi ir savo eiles popietės dalyviams dovanojo Anykščių krašto poetai Antanas Žvikas ir Diana Šermukšnienė. Gražiomis ir melodingomis dainomis mus džiugino Naujųjų Elmininkų moterų ansamblis, vadovaujamas Irenos Kuliavienės.

Išklausę dialogo tarp poetų Antano ir Dianos, supratome, kad Antano eilės labai pasteliškos, jaukios apie Anykščių krašto grožį, meilę bei švelnumą. Spėjome pažinti dalelę Antano vidinio pasaulio bei suprasti, kas jam be galo svarbu. Antano kūrybos kraitėje per 200 eilėraščių, o Dianos per 20, tačiau abiejų poetų kūryba verta didžiausių pagyrų.

Susipažinus su Antano kūryba, vyko savotiška eilių dvikova tarp jo ir Dianos. Pirmasis eilėraštis parašytas Dianos prieš 20 metų, tačiau į jo pateikiamus klausimus atsakė pats Antanas. Vėliau buvo skaitomos eilės skirtos Lietuvos istorijai, moteriai, gimtinei, gyvenimui ir svarbiausia –meilei. Visas paliestas temas dainomis atskyrė Naujųjų Elmininkų moterų ansamblis. Puikios eilės, prasmingos dainos ne vienam atėjusiam išspaudė ašarą. Eilėmis apie poeziją prabilo Audronė Bukienė bei Subačiaus krašto marti, poetė Angelė Marija Jonuškienė.

Graži pažintis su poetais bei mylinčiomis dainą ansamblio dainininkėmis, popietės dalyviais tęsėsi prie arbatos puodelio.

Kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Dovydėnienė svečiams pristatė Kupiškio KC Subačiaus padalinį, pasiūlė nors dainą parepetuoti didžiojoje salėje ir pakvietė atvykti dar ne kartą.

Tikime, kad užsimezgusi nuoširdi draugystė suves dar ne į vieną bendrą renginį.

 

Kupiškio KC Subačiaus informacija

kkc

Author kkc

More posts by kkc

Leave a Reply