Skip to main content
Apžvalgos

Poezijos pavasario aidai Adomynėje

By 11 birželio, 201829 birželio, 2018No Comments

   Poezijos paukštė, jau apsilankiusi kitų rajonų poezijos šventėse, birželio 9 dieną nusileido ir Kupiškio krašte. Į Kupiškio rajono viešosios bibliotekos bei literatų klubo „Lėvens balsai“organizuojamą tradicinę šventę  „Poezijos pavasario aidai Kupiškyje“, kuri šiais metais vyko Adomynėje, atvažiavo literatų iš Anykščių, Biržų, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio, Svėdasų ir net iš Klaipėdos bei Kauno. Kartu buvo minimas ir Adomynėje vykstančios šventės „Prisijaukinkime poezijos paukštę“ 15-metis. Dvaro verenda buvo pilnutėlė, vos sutalpino renginio svečius ir žiūrovus.

   Šventės  pradžia buvo skirta paminėti visai netoli Adomynės, Melaikiškių kaime gimusį  poetą Bronių Rimšą (1892-1975). Renginio vedėja Lina Matiukaitė trumpai papasakojo apie jo gyvenimo kelią ir kūrybą. Vienintelė knygelė „Ant beržo tošies“ išleista 1940 metais. Ją išsaugojo ir prieš porą dešimtmečių viešosios bibliotekos darbuotojams atnešė Lucijus Šimonis. Neteko mums B. Rimšos pažinti, tačiau buvo smagu „atrasti“ poetą ir jo kūrybą. Keletą B. Rimšos eilėraščių ir poemos „Kepurinis“ ištrauką paskaitė aktorius Romualdas Gudas.

   Prisiminėme ir praėjusių metų pabaigoje mirusią „Lėvens balsų“ klubo narę, žurnalistę Eugeniją Urbonienę. Elenos Mezginaitės eilėraštį „Skardis“, dedikuotą E.Stančikaitei (Urbonienei), skaitė žurnalistė Virginija Juškienė, o jaunystėje rašytus Eugenijos eilėraščius – anūkė Vilija Jackevičiūtė ir literatų klubo pirmininkė Regina Baltrūnienė.

   Šventės dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Jarutis ir pritarė, kad prasminga prisiminti išėjusius, nes poetai – išskirtiniai žmonės, kuriems duota šiek tiek daugiau… 

   Adomynės bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė sveikino ir pasidžiaugė, kad poezijos paukštė išaugo, išskleidė sparnus ir atskrido į Adomynę. 

   Svajingas, romantiškas dainas dovanojo bardai – panevėžietė Elena Freder ir svėdasiškis Algis Baronas. Jų muzika – tai žodžio, skambesio pojūtis, tai sielos virpėjimas… Žinoma, kad visų sielas virpino ir poetų skaitomos eilės. Skapiškyje gimusi Gerda Jankevičiūtė daug metų gyvena Klaipėdoje, bet nepamiršo savo tarmės ir mums skaitė eiles kupiškėnų tarme. „Lėvens balsų“ klubo narė Onutė Jėckienė sukūrė dainą Adomynei, ją ir padainavo. O poetams, kurių buvo beveik trys dešimtys, teko paskaityti tik po vieną ar du eilėraščius. Skaičiusieji galėjo pasirinkti sau dovanėlę: knygą, lankstinuką, atviruką, knygai skirtuką, rašiklį ar kitą smulkmenėlę…

  O didelės dovanos – tai dvaro šeimininkių ruošti skanėstai ir, žinoma, garsiosios adominiečių pagrabinės bandelės.  Buvo ir pažintinė ekskursija po dvarą, ir fotosesija su dvaro ponių skrybelaitėmis, ir apsilankymas jaukioje Adomynės Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje. Kiekvienas šventės dalyvis išsivežė ir po lauko gėlių puokštę…

   Dėkojame Kupiškio kultūros centro Adomynės padalinio kultūrinės veiklos vadybininkei Rimai Lapienienei ir bendruomenės pirmininkei Virginijai Pakalniškienei už šiltą priėmimą. Bendromis pastangomis sukūrėme tikrai gražią ir įsimintiną šventę.

Regina Baltrūnienė

Literatų klubo „Lėvens balsai“ pirmininkė

 

 

kkc

Author kkc

More posts by kkc
Eiti prie turinio